Кабмін ліквідує "Нафтогаз"

Кабінет міністрів планує переписати усі газові угоди після ліквідації "Нафтогазу".

Україна підтверджує намір ліквідувати Національну акціонерну компанію "Нафтогаз України" після проведення її реструктуризації, повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров.

"Уряд працює над структурою, абсолютно очевидно, що буде самостійна газодобувна компанія, самостійна компанія, яка займатиметься транзитом газу... з'являться нові суб'єкти, а "Нафтогаз" як суб'єкт господарювання припинить своє існування. Буде ліквідаційний період, і через певний час, після проходження усіх необхідних формальностей, діятимуть на цьому ринку абсолютно інші нові компанії", - сказав прем'єр.

При цьому він заявив, що у зв'язку з цим необхідно буде переглянути усі існуючі угоди компанії.

"Природно, в силу цього усі угоди, які існують на сьогоднішній момент, мають бути переглянуті", - сказав Азаров.

Він додав, що усі кредитні зобов'язання системи "Нафтогазу" знаходяться під гарантією держави, і тому обов'язково виконуватимуться.

Нагадаємо, що в Міненерго наприкінці квітня запевняли, що в результаті реформи "Нафтогазу" з'являться відразу 2 компанії, що матимуть право торгувати газом у країні.

Так Міністерство енергетики пропонує надати "Укргазвидобування" можливість самостійно продавати газ населенню, а "Газу України" - торгувати російським паливом.

Наразі НАК "Нафтогаз" є монополістом по транспортуванню газу по транзитних газопроводах, монополістом по транспортуванню нафти по нафтопроводах, а також найбільшив добувачем газу і нафти в Україні.

Читайте також:

Доля "Нафтогазу" вирішиться восени

"Нафтогаз" розділять на 2 самостійні компанії

Бойко: 25% акцій "Нафтогазу" продадуть

Україна не планує злиття "Нафтогазу" і "Газпрому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: