Кабмін витратить на космос майже 40 мільярдів

У рамках концепції передбачається забезпечити розвиток космічних технологій.

Кабінет міністрів України схвалив концепцію реалізації державної політики у сфері космічної діяльності на період до 2032 року.

Орієнтовний об'єм фінансування заходів по її реалізації складає 38,5 млрд грн. Про це повідомляється у розпорядженні уряду № 238-р від 30 березня 2011 року.

Реалізація концепції проходитиме в 4 етапи: перший етап - 2011-2017, другий - 2018-2022, третій - 2023-2027 і четвертий етап - 2028-2032.Здійснюватися реалізація буде за засоби державного бюджету, інвестицій і інших джерел.

В рамках концепції передбачаєтьсяя забезпечення розвитку космічних технологій, зокрема: забезпечити системне отримання даних від вітчизняної космічної системи спостереження Землі і геофизичного моніторингу "Січ"; створити і забезпечити експлуатацію загальнодержавної цифрової супутникової системи з використанням космічних апаратів зв'язку і мовлення "Либідь"; створити систему координатно-тимчасового і навігаційного забезпечення України і інтегровану багатофункціональну систему здійснення контролю і проведення аналізу космічного простору.

Також згідно з концепцією передбачається створити: космічні ракетні комплекси з ракетою-носієм "Циклон-4" і ракетою-носієм з екологічно чистим паливом "Маяк"; універсальну космічну платформу для проведення наукових космічних досліджень місяця; універсальний автономний космічний буксир "Кречет"; авіаційнно-космічні комплекси "Повітряний старт", апарати для зондування землі.

Крім того, передбачено вдосконалення структури космічної промисловості, забезпечення реалізації ефективної кадрової політики, забезпечення комерціалізації космічної діяльності, міжнародній співпраці у сфері космічної діяльності.

Читайте також:

У Дніпропетровську побудують космодром

Вчені запропонували боротися з космічним сміттям за допомогою лазера

Легендарний "Діскавері" востаннє злітав у космос

На Землю чекає малий льодовиковий період

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: