Київське метро закінчило перше півріччя зі збитками у 123 мільйони

Комунальне підприємство "Київський метрополітен" за шість місяців поточного року "заробило" збиток у 123 мільйони гривень.

Фінансовим результатом господарської діяльності КП "Київський метрополітен" за перше півріччя 2011 року став збиток у сумі 123 мільйони гривень, повідомили у прес-службі підприємства.

Впродовж першого півріччя столичним метрополітеном пасажири скористалися 255,1 разів, з них: 191,6 млн пасажирів - платні перевезення, 63,5 млн пасажирів - пільгові перевезення.

Доходи підприємства за цей період склали 475,1 млн грн, з них від перевезень пасажирів - 358,1 млн грн. Решта доходів підприємства: від надання площ в оренду (згідно з рішенням Київради "Про бюджет міста Києва на 2011 рік", 50% даних надходжень підлягає обов'язковому перерахуванню до бюджету столиці) - 9,6 млн грн; від надання площ для розміщення реклами - 3,9 млн грн. Інші доходи метрополітену, зокрема, від надання послуг стороннім організаціям, реалізації вторресурсів, тощо склали 12,1 млн грн.

Ще 29,2 млн грн. доходів - це нарахована амортизація на безоплатно передані з КМДА основні кошти.

Водночас витрати Київського метрополітену за вказаний період склали 598,1 млн грн, з них: на оплату праці - 200,6 млн грн; відрахування до державних та соціальних фондів - 74,6 млн грн; придбання матеріалів, сировини, комплектуючих для ремонту вагонів, колій, ескалаторів, кабельного господарства тощо - 40,2 млн грн; електроенергія - 38,4 млн грн; тепло -, водопостачання, паливо, газ - 13,6 млн грн; амортизація - 110,4 млн грн; інші операційні витрати (обов'язкове аварійно-рятувальне обслуговування, банківські послуги, вивезення сміття, зв'язок, охорона праці, податки тощо) - 19,8 млн грн.

Крім того, обов'язковий платіж у розмірі 50% суми надходжень від оренди склав 4,7 млн грн; на фінансові та інші витрати (обслуговування кредитів, залучених на придбання вагонів, будівництво метрополітену за рахунок бюджетних коштів, поповнення обігових коштів, інші витрати) було втрачено 95,8 млн грн.

Нагадаємо, що Крюківський вагонобудівний завод в 2012 році спільно з японськими компаніями Mitsubishi і Itochu займеться модернізацією вагонів для КП "Київський метрополітен". Про це повідомив у кінці минулого тижня голова правління КВБЗ Євгеній Хворост.

Вартість проекту перевищить 100 мільйонів доларів, 60% з них складуть кошти, отримані в 2009 році від продажу Японії квот на викид парникових газів у рамках Кіотського договору, решту "Київський метрополітен" візьме у кредит, повідомив Хворост.

Читайте також:

Київському метро загрожують аварії: кожен третій вагон небезпечний

Попов пообіцяв не підвищувати вартість проїзду в метро

За модернізацію вагонів столичної підземки заплатять 100 мільйонів доларів

Метро на Троєщину почнуть будувати в 2012 році

У Донецьку і Дніпропетровську може з'явитися наземне метро

До кінця року в Києві відкриють нову станцію метро, а в 2012-му – ще дві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: