Кужель: Податковий кодекс - конституція, за якою має жити бізнес

Екс-голова Держкомпідприємництва розповіла, яким має бути Податковий кодекс для того, щоб забезпечити нормальне життя бізнесу.

Податковий кодекс - це конституція, за якою має жити бізнес. Таку думку висловила екс-голова Держкомпідприємництва, заступник голови партії "Сильна Україна" Олександра Кужель під час обговорення проекту Податкового кодексу в інформаційному агентстві "Українські новини".

Екс-голова Держкомпідприємництва підкреслила, що Основний Закон для підприємців країни є вкрай необхідним, і на його негайному ухваленні бізнес наполягає вже багато років. "Представники бізнесу неодноразово публічно вимагали від політиків, щоб вони нарешті видали на-гора хоч якийсь документ", - зазначила Кужель.

Податковий кодекс припинить порочну практику тлумачення податковими органами численних законів на власний розсуд, за принципом "своїм - усе, ворогам - закон". Ні для кого з підприємців не є секретом існування так званих "письмових роз'яснень", що набирали обов'язкову силу і не відповідали чинному законодавству.

Кужель також підкреслила, що жоден уряд за 18 років не зробив конкретних кроків щодо внесення до парламенту редакції Податкового кодексу, хоча рік за роком партії, що знаходилися при владі, декларували цю обіцянку в своїх передвиборних програмах.

Олександра Кужель підтримала багато з критичних висловлювань свого співрозмовника Сергія Терьохіна. Дійсно, великих доопрацювань вимагає розділ Кодексу з адміністрування. Низка положень щодо оподаткування викликає безліч питань. Однак необхідно об'єднати інтелектуальні зусилля представників бізнесу, вчених-економістів, податкових консультантів, аудиторів, політиків усіх партій і продовжити наполегливу роботу з удосконалення редакції, запропонованої урядом. Саме цей формат роботи був введений віце-прем'єром Сергієм Тігіпком, який першим почав чесний, відкритий діалог з бізнесом.

Вже більше двох тижнів щодня під керівництвом Сергія Тігіпка діють робочі групи за різними напрямками із внесення змін до проекту Податкового кодексу. "Ми спільно з бізнесом вдосконалили положення про спрощену систему оподаткування, зберігши її для широкого кола підприємців. Після громадських обговорень запропоновані численні зміни й до інших розділів документа", - підкреслила Кужель.

"Влада служить народу лише там, де є сильне громадянське суспільство", - підкреслила вона. Тому всі підприємці, весь бізнес має долучитися до роботи.

"Нас чують, нам йдуть назустріч. Давайте використаємо наданий шанс і випишемо Податковий кодекс, виходячи з паритету інтересів не лише бізнесу та влади, але й народу України", - додала екс-глава Держкомпідприємництва.

Читайте також:

Бондаренко: сто днів Тігіпка пройшли під знаком ліберальних реформ

Азаров назвав редакцію Податкового кодексу досконалою

Янукович доручив Азарову допрацювати Податковий кодекс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: