НБУ дозволив списувати кредити з простроченням понад 90 днів

Банки будуть визначати кредит як безнадійний при незадовільному фінансовому стані боржника і наявності прострочення платежу понад 90 днів.

Національний банк Україна (НБУ) переглянув технологію списання проблемної заборгованості за рахунок резервів у відповідності з Податковим кодексом. Зокрема, НБУ дозволяє списувати всі кредити з простроченням понад 90 днів, окрім позик інсайдерам та бланкових кредитів, з подальшою сплатою податків у разі повернення клієнтами своєї заборгованості.

Український кредитно-банківський союз минулого тижня оприлюднив проект "Правил відшкодування банками безнадійної заборгованості за рахунок страхових резервів", розроблений Нацбанком відповідно до ст. 159 Податкового кодексу, пише "Комерсант-Україна".

Банки, як і зараз, будуть визначати кредит як безнадійний при незадовільному фінансовому стані боржника і наявності прострочення платежу понад 90 днів. Безнадійною буде також визнана заборгованість з цінних паперів та дебіторська заборгованість у відповідності з методиками НБУ. Кредити та недоотримані відсотки по них з пенею банк зобов'язаний списувати з резерву.

Більш жорсткі правила віднесення до безнадійних кредитів будуть застосовуватися до позик інсайдерам і бланковим кредитам (беззаставним). До цих категорій боргів має бути застосована хоча б одна умова п. 14.1.11 Податкового кодексу: зокрема, закінчення строку позовної давності, доведена відсутність майна у боржника для повного погашення боргу, підтверджений в законному порядку форс-мажор або смерть позичальника.

У НБУ підкреслюють, що рішення про списання безнадійної заборгованості приймається правлінням банку або радою директорів і відображається у бухгалтерському звіті. Списання не є підставою для припинення претензійної роботи щодо боржника, а у разі погашення боргу банк збільшує доходи і сплату податку.

Читайте також:

СБ: українська економіка відновлюється, але повільно

Українців закликали не брати кредити в російських рублях

В Україні заборонять кредитні спілки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: