Підприємці щороку витрачають на бюрократію 10 млрд грн

Україна стала одним із світових лідерів за видатками підприємців на адміністрування.

За видатками підприємств на адміністрування Україна є одним зі світових лідерів, повідомив економіст Олексій Молдован.

"Якщо підрахувати, то українські підприємці сплачують майже 1% від ПДВ, а це майже 10 мільярдів гривень, щорічно на ті процедури, які пов'язані з веденням податкового обліку. Потенційно це той ресурс, який повинен піти в економіку, проте витрачається на усілякі бюрократичні потреби", - зазначив він.

Експерт також вислови думку, що система адміністрування податку на прибуток сприяє тінізації і ухилянню від його сплати.

Для порівняння експерт навів приклад європейських країн, де законодавчі акти податку на прибуток займають три - чотири листки. У нас же розділ Податкового кодексу, що стосується податку на прибуток, займає близько 150 сторінок.

Це говорить про те, що в Україні відсутні ті економічні механізми, які б спонукали підприємців декларувати свій прибуток. На Заході навіть виникають скандали щодо штучного роздуття власного прибутку. Тому що існують чіткі механізми, які змушують менеджера підприємства працювати на те, щоб прибуток збільшувався. А якщо зростає прибуток, то зростає і база оподаткування.

За словами фахівця, в Україні такого стимулу немає, і уряд намагається максимальними локальними обмеженнями штучно обмежити базу оподаткування. Але навіть за рахунок таких локальних жорстких обмежень будь-який бухгалтер знайде нові механізми, за рахунок чого він зможе звузити базу оподаткування.

Читайте також:

Сергій Тігіпко: треба зламати опір бюрократії реформам

Починати бізнес стане простіше

Реформу "спрощенки" знову відклали у "довгий ящик"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: