Послуги програмістів та юристів подорожчають на 20%

Депутати примусять програмістів та юристів сплачувати податок на додану вартість.

Верховна рада обклала податком на додану вартість (ПДВ) послуги сфери інформатизації, консультаційних, інжинірингових, інженерних, юридичних (у тому числі адвокатських), бухгалтерських, аудиторських, актуарних і інших подібних послуг.

За відповідний закон про внесення змін до Податкового кодексу, розроблений Кабінетом міністрів, проголосували 226 народних депутатів.

Розмір ПДВ в Україні на сьогоднішній день складає 20%, що означає, що послуги ІТ-шників та юристів або подорожчають на відповідний відсоток, або ця сфера діяльності піде у тінь.

Згідно з пояснювальною запискою до документу, запобігти необгрунтованим втратам податкових надходжень планується також шляхом обкладення ПДВ послуг, що включаються до складу портових зборів; послуг з розробки, постачання і тестування програмного забезпечення; обробці даних і наданню консультацій з питань інформатизації; наданню інформації і інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп'ютерних систем.

Як повідомлялося, вищезгаданий перелік послуг звільнявся від сплати ПДВ Податковим кодексом, введеним з 1 січня 2011 року.

ПДВ - найбільш значний за обсягом з усіх податків, які нараховуються в Державний бюджет.

Читайте також:

Новий податковий кодекс робить банкрутами українських підприємців

Кабмін показав нові зміни Податкового кодексу

Кабмін планує повернути ПДВ на суму 60 мільярдів гривень

В Україні скасують податок на імпортну нафту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: