Президент Янукович підписав закон про державний земельний кадастр

Земельний кадастр України міститиме інформацію про місце розташування ділянки, опис меж, дані про площу, цільове призначення та нормативно-грошову оцінку.

Президент Віктор Янукович підписав закон України "Про Державний земельний кадастр", повідомили у прес-сулжбі глави держави.

Відповідний закон Верховна рада прийняла сьомого липня, яким, зокрема, передбачається скасування з 2013 року державних актів на право власності на земельні ділянки.

Згідно із ухваленим актом, державний земельний кадастр - це єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.

Держателем та адміністратором кадастру є центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Раніше голова Державного агентства земельних ресурсів Сергій Тимченко повідомив, що запуск автоматизованої системи земкадастру запланований до кінця осені 2011 року і буде містити дані про власників і межі всіх ділянок.

Після цього база поповнюватиметься іншою інформацією про ділянки, зокрема, цільовим призначенням, якістю земель тощо.

За оцінками Тимченка, для повного наповнення бази буде потрібно два-три роки.

Як відомо, нині в Україні наразі діє заборона на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, яка буде знята за умови прийняття законів про державний земельний кадастр та ринок землі.

Нагадаємо, що Віктор Янукович дав доручення відповідним органам запровадити ринок земель сільськогосподарського призначення вже у 2012 році.

Президент вимагає, щоб на законодавчому рівні були визначені не лише умови продажу земель, а й чітко виписані жорсткі умови та критерії, які створювали б перепони для їх неефективного використання, погіршення якості ґрунтів, зміни цільового призначення земельних ділянок, спекуляцій на ринку землі тощо.

У свою чергу, 88% суб'єктів сільського господарства в Україні не підтримують введення вільного ринку землі у 2012 році.

Читайте також:

В Україні скасують держакти на землю

Продаж сільгоспземель дозволять наступного року

Українські аграрії виступають проти запуску ринку землі у 2012 році

6 мільйонів гектарів землі продадуть українці після скасування мораторію

Землю продаватимуть по 2000 гектарів в "одні руки"

Земля сільгосппризначення подорожчає на 70%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: