У наступному році Україна візьме в кредит 11 мільярдів доларів

Влада України планує у наступному році здійснити зовнішні запозичення на суму 4,6 млрд доларів.

Урядовий законопроект про державний бюджет на 2012 рік, поданий на розгляд до парламенту наприкінці минулого тижня, передбачає 11,3 млрд доларів нових запозичень у наступному році, що перевищує плановий показник на поточний рік.

Планується здійснити зовнішні запозичення на суму 4,6 млрд дол. (порівняно з 5,4 млрд дол., очікуваними в 2011 році), у тому числі за допомогою випуску єврооблігацій на суму 3,5 млрд дол.

Відповідно до законопроекту, на погашення державного боргу в 2012 році повинно бути направлено 7,3 млрд дол. (порівняно з 7,8 млрд дол. у поточному році), при цьому 74% цієї суми становить внутрішній борг.

Погашення зовнішнього боргу складе лише 1,9 млрд дол., включаючи 0,9 млрд дол. кредитів МВФ (ще 2,6 млрд дол. мають бути виплачені Фонду з резервів НБУ). Згідно з оновленим графіком боргових виплат, пік платежів у розмірі 4,5 млрд дол. припаде на 2013 рік, головним чином у зв'язку з настанням терміну погашення за кредитами МВФ.

Нагадаємо, 14 вересня, глава уряду на засіданні Кабміну презентував проект бюджету на 2012 рік, згідно з яким ріст економіки прогнозується на рівні 5,5%, а рівень інфляції - 7,9%.

Читайте також:

МВФ наполягає: грошей для України не буде, поки ціни на газ не зростуть

Україна погасила 5 мільярдів доларів держборгу

Держборг України перевалив за 45 мільярдів доларів

Україна погасила за перше півріччя майже 4 млрд доларів держборгу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: