Україна відмовилась від збагаченого урану за 60 мільйонів

Україна зобов'язалася до весни 2012 року позбутися усіх запасів високозбагаченого урану.

Сполучені Штати домовилися з Україною, що виділять їй понад 60 мільйонів доларів на ліквідацію високозбагаченого урану й будівництво дослідницької ядерної установки, повідомили у Державному департаменті США.

26 вересня в Нью-Йорку держсекретар США Гілларі Клінтон і міністр закордонних справі України Костянтин Грищенко підписали меморандум про взаєморозуміння в ядерному співробітництві безпеки.

Відповідно до документа, Україна зобов'язується до березня 2012 року, до наступного саміту з ядерної безпеки, позбутися всіх своїх запасів високозбагаченого урану.

США у свою чергу зобов'язуються надати Україні фінансову й технічну допомогу, щоб сприяти ліквідації високозбагаченого урану й модернізації українських цивільних ядерних дослідницьких об'єктів.

Зокрема, США сприятимуть перетворенню цих об'єктів для роботи з більш безпечним низькозбагаченим ураном і будівництву в Україні сучасної дослідницької ядерної установки "Джерело нейтронів".

Передбачається, що вказана установка виготовлятиме більш як 50 різних медичних ізотопів для лікування раку й інших захворювань.

Узгодження всіх етапів будівництва установки очікується до березня 2012 року, а повне введення її в експлуатацію - до 2014 року.

Нагадаємо, 12 квітня 2010 року під час візиту в США президент Віктор Янукович заявив про намір України позбутися високозбагаченого урану при технічній і фінансовій допомозі США.

Україна задекларувала намір в 2010 році вивезти 106 кг високозбагаченого урану, а весь високозбагачений уран - до квітня 2011 року.

Читайте також:

 Янукович закликав з ядерними "подарунками" наслідувати приклад України

Янукович у США домовився про уран та газ

США обіцяють поділитись з Україною урановими технологіями

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: