Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці постраждали від економічної кризи більше, ніж росіяни і поляки

Європейський банк реконструкції та розвитку порахував, що від економічної кризи постраждали майже 50% українців.

Потерпілими в результаті економічної кризи себе вважають майже половина українців (46%). Про це свідчать результати дослідження Life in Transition Survey II, проведеного Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) спільно зі Світовим банком.

В Україні потерпілих від кризи виявилося більше, ніж в Росії і Польщі - там таких виявилося близько третини, але помітно менше, ніж в Румунії (62%) або Угорщині (66%) - країнах, які півтора-два роки тому стояли на межі банкрутства.

Найвразливішими до впливу рецесії виявилися українці середнього віку. Найчастіше на вплив кризи скаржилися громадяни, які мають низькі і середні показники доходів.

Найбільше після кризи українці почали економити на базових продуктах харчування (63,5%), предметах розкоші (51,3%), а також на охороні здоров'я (37,2%).

Втім, навіть серед тих громадян, які вказали, що криза їх не торкнулася, 46% визнали, що обмежили свої витрати на базові продукти харчування, 38,6% - на предмети розкоші, 17% - на охорону здоров'я, а ще 17,6% - з міркувань економії зменшили споживання алкоголю або тютюну.

Як повідомлялося, за рік вартість життя в Україні виросла на третину, а розмір зарплат збільшився на 11%.

На сьогоднішній день уряд і Держкомстат повідомляють, що інфляція за підсумками 2010 року склала 9,8%, при цьому середня зарплата по країні за той же період виросла на 11%.

Читайте також:

Життя в Україні дорожчає втричі швидше, ніж ростуть зарплати

Реальна інфляція в Україні складає 45-50%

Кожен третій киянин не має грошей на одяг

Залиште свій коментар

Вибір редакції