Уряд витратить мільярд доларів на альтернативну енергетику

На дослідження та впровадження джерел альтернативної енергії Кабмін виділить у 2011 році мільярд доларів. Основну суму планується залучити від інвесторів.

У поточному році Кабінет міністрів має намір виділити близько 1 млрд дол. на реалізацію проектів в альтернативній енергетиці. Ця сума, за словами міністра вугільної промисловості і енергетики Юрія Бойка, закладена в програмі енергоефективності на 2011 рік, яку вчора на засіданні розглядав уряд.

"В Україні вже є сонячні станції, і наступного року планується значне збільшення кількості вітряних електростанцій. Ми також розраховуємо на приватні інвестиції (близько 6 мільярдів грн)",- відмітив міністр.

Про інші деталі змін в держпрограмі енергоефективності розповіли у Держагентстві по енергоефективності і енергозбереженню.

За словами глави цього відомства Миколи Пашкевича, документом передбачено, зокрема, що до 2015 р буде збільшене фінансування проектів з розвитку альтернативних джерел енергії до 360 млрд грн. А в поточному році за рахунок реалізації програм виробництва енергоносіїв з поновлюваних джерел енергії і альтернативних видів палива уряд має намір знизити споживання нафти, газу і нафтопродуктів на 3 млрд куб. м.

"В результаті реалізації цих проектів в 2011 р., на які планується виділити з держбюджету 910 млн грн, планується досягти зниження енергоємності ВВП на 3,3% порівняно з минулим роком",- сказав Пашкевич.

Він також уточнив, що, за планами Кабміну, з 2015 р доля енергії з поновлюваних джерел в енергобалансі України повинна скласти не менше 10%.

Читайте також:

Українські спиртзаводи вироблятимуть бензин

Google інвестував 168 мільйонів доларів у найбільшу в світі сонячну електростанцію

"Київгаз" переходить на альтернативні джерела енергії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: