В митному союзі з Росією Україна щорічно втрачатиме мільярд доларів

Екс-міністр фінансів Пинзеник навів приклад Білорусі, яка, знаходячись в Митному союзі, постійно судиться з Росією за мито на нафтопродукти.

Щорічні втрати бюджету України від участі країни в митному союзі у рамках Єдиного економічного простору складуть близько мільярда доларів, заявив екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник.

"Як відомо, є два податкових органи - Митниця і Податкова. Перша збирає податки на кордонах, друга - всередині країни. У звичних нам умовах сторона, яка продає, звільняє свій експорт від ПДВ, оподатковується імпорт. У митному союзі імпорт не оподатковується. А тепер подивимося на україно-російські стосунки. Росія продає нам на 5 мільярдів доларів більше, ніж ми їй. Тобто, митний союз означає для України щорічні втрати бюджету 1 мільярда доларів. Це ті доходи, що зараз збираються на території України. В митному союзі з наших кишень вони йтимуть у бюджет іншої країни" - підрахував Пинзеник.

По його словам, неефективність роботи Митного союзу можливо також прослідкувати на прикладі нафтового конфлікту між Росією та Білоруссю.

"Якщо у когось є ілюзії, що не буде мит у торгівлі, то нехай подивиться на Білорусь, яка судиться з Росією за мита на нафтопродукти. Тобто, це співробітництво в односторонньому порядку", - вважає колишній міністр.

Пинзеник відмітив, що для України більш вигідним для збуту продукції є ринок Європейського союзу.

"Минулого року ми експортували до Європи товарів на 10,3 мільярди доларів. Це майже нічого, враховуючи масштаби європейського ринку. Тому з точки зору економіки, робочих місць та доходів громадян нам дуже важливо, аби для нас цей ринок відкрили. І в цьому сенсі справжнім проривом для нас є приєднання до зони вільної торгівлі з ЄС. Це не означає, що нам треба втратити російський ринок, в жодному разі. Але з точки зору перспектив відкриття європейського ринку для нас на порядок ефективніше, ніж ринки інших країн. Митний союз і зона вільної торгівлі - речі несумісні", - заявив Пинзеник.

Нагадаємо, 5 березня прем’єр-міністр Росії Володимир Путін на зустрічі з президентом Віктором Януковичем у Москві закликав Україну вступити в Митний союз у рамках ЄЕП.

Вчора Верховна рада відмовилася провести 21 квітня парламентські слухання про перспективи вступу України в митний союз у рамках Єдиного Економічного Простору, що створюється Росією, Білоруссю і Казахстаном.За відповідний проект постанови №6162 проголосували 218 депутатів за мінімально необхідних 226.

Читайте також:

Депутати відмовились розглядати можливість вступу України до ЄЕП

Янукович назвав умову вступу України до ЄЕП

Янукович приєднає Україну до Митного союзу Росії, Казахстану і Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: