ЄС виділив Україні 50 млн євро на охорону кордонів

Кошти підуть на програми по навчанню прикордонників, обміну досвідом з європейськими колегами та програми технічної допомоги.

Європейський Союз виділив Україні 50 млн євро на здійснення проектів із забезпечення безпеки державного кордону.

Про це повідомив посол ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

З його слів, саме таку суму Євросоюз виділив Україні за останні роки в рамках співробітництва з Державною прикордонною службою.

Посол назвав роботу із забезпечення безпеки кордону ЄС та України і допомогу Україні із забезпечення безпеки на кордонах із третіми країнами одним із пріоритетів роботи Євросоюзу.

За словами Тейшейри, кошти йдуть на програми з навчання персоналу на кордоні, обміну досвідом з європейськими колегами, а також програми технічної допомоги.

Він зазначив, що деякі із цих програм співробітництва досить тривалі, по 2-3 роки, деякі - короткострокові.

У вересні 2009 року Європейська комісія передала Держприкордонслужбі 24 мобільні комплекси тепловізорного спостереження загальною вартістю 12 млн. євро.

Згідно з "Річною національною програмою на 2010 рік з підготовки України до одержання членства в Організації Північноатлантичного договору", Україна зобов'язується перед НАТО завершити реформування Держприкордонслужби.

Нагадаємо, раніше міністри закордонних справ України та Росії Костянтин Грищенко і Сергій Лавров у ході переговорів у Москві домовилися про демаркацію сухопутної частини спільного кордону.

Читайте також:

Крим і кордони з Росією визнані загрозами безпеці України

ООН і ЄС виділять 22 млн дол. на порятунок прикарпатського Калуша

Румунія закрила кордон з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: