Астрономи зважили "хижу" чорну діру в сузір'ї Дракона

Вчені проаналізували дані, зібрані телескопом Swift про гамма-спалах Swift J164449.3 +573451, який був зареєстрований в сузір'ї Дракона 28 березня 2011 року.

Астрономи зважили чорну діру, розташовану на відстані 3,9 мільярда світлових років від Землі в сузір'ї Дракона. Стаття дослідників з'явилася в журналі Nature.

Відомо, що сама чорна діра нічого не випромінює, однак процеси падіння матерії на її так званий горизонт подій є джерелами потужного випромінювання. Таке випромінювання може бути більш-менш постійним (у випадку, наприклад, активних галактичних ядер, які поступово поглинають навколишні газ і пил) або ж спорадичним (коли діра "заковтує" зірки, що проходять поблизу). Цей сценарій до останнього часу ні разу не спостерігався вченими в динаміці.

В рамках нової роботи вчені проаналізували дані, зібрані телескопом Swift про гамма-спалах Swift J164449.3 +573451, який був зареєстрований в сузір'ї Дракона 28 березня 2011 року (даний об'єкт цікавив учених досить давно - з 1990 року його яскравість в рентгенівському діапазоні виросла як мінімум на чотири порядки).

Астрономам вдалося встановити, що даний спалах, який спостерігався фактично в реальному часі, є наслідком загибелі зірки, що підійшла дуже близько до чорної діри.

Розрахунки дослідників показали, що маса діри становить порядку 20 мільйонів мас Сонця, що для дір в галактичному центрі відносно небагато. Незвичайна яскравість спалаху, в свою чергу, пояснюється тим, що Земля потрапила в поле дії джета - викиду матерії, що рухається зі швидкістю, близькою до світової, в космічний простір в районі полюса обертання діри.

Читайте також:

Астрономи вперше зафіксували, як чорна діра поглинула гігантську зірку

Вчені знайшли у Всесвіті білу діру

NASA отримало найдосконаліший знімок чорної діри

Вчені припустили, що на планетах усередині чорних дір є життя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: