Вчені завершили перший етап розшифровки генома марихуани

На даний момент фахівці отримали безліч фрагментів ДНК рослини, з яких у майбутньому буде "зібраний" цілий геном.

Вчені завершили перший етап процесу розшифровки генома конопель Cannabis sativa. Отримані дані були викладені на сайті компанії Medicinal Genomics, співробітники якої виконують роботу з визначення послідовності ДНК марихуани.

Як повідомляється, на даний момент фахівці отримали безліч фрагментів ДНК рослини, з яких у майбутньому буде "зібраний" цілий геном.

Імовірно, довжина геному складе близько 400 мільйонів пар нуклеотидів - елементарних "цеглинок" ДНК (для порівняння, сумарна довжина всіх розшифрованих фрагментів перевищує 131 000 000 000 нуклеотидів).

Визначення послідовності ДНК методом розрізання генома на шматки, що перекриваються один з одним, їх розшифровки і подальшого складання - стандартна методика роботи з генетичною інформацією.

У міру того, як удосконалюються технології розшифровки ДНК, час, необхідний для визначення повної геномної послідовності того чи іншого організму, поступово зменшується. У разі рослин загальний час, що витрачається на розшифровку їх ДНК, в середньому, виявляється більше, ніж для тварин, так як рослинні геноми містять велику кількість повторів.

Компанія Medicinal Genomics зайнялася розшифровкою генома конопель в рамках проекту з визначення повногеномних послідовностей ДНК рослин, важливих для медичної практики. Препарати, що містять отримані з марихуани компоненти, використовуються, зокрема, при лікуванні розсіяного склерозу і деяких онкологічних захворювань.

Читайте також:

Вчені навчилися редагувати ДНК

Розшифровано геном збудника смертоносної інфекції у Німеччині

Вчені вивели бактерію з отруйною ДНК

Вчені виявили гени, які відповідають за напади мігрені

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: