Європейці створили емоційного робота

Робот Nao відповідає рівню емоційного розвитку однорічного немовляти. Емоції він висловлює позами і жестами, практично не вдаючись до слів, хоча і вміє відтворювати звукозапис.

Команда європейських дослідників представила робота Nao, здатного виражати емоції.

Як стверджують учені, вони спробували змоделювати перші роки життя дитини, і Nao відповідає рівню емоційного розвитку однорічного немовляти.

Свої емоції Nao висловлює позами і жестами, практично не вдаючись до слів, хоча і вміє відтворювати звукозапис. Творці робота також не передбачили міміку - на циліндричній голові Nao розташовані два нерухомих отвори для очей і одне для рота.

Nao показує щастя, смуток, переляк і інші емоції. Вчені стверджують, що робот здатний самостійно створювати і показувати нові види почуттів. Вбудовані відеокамери дозволяють Nao реагувати на дії людей і торкання. Так, у відповідь на похвалу він може показати, що щасливий.

Більш того, Nao може змінювати кілька настроїв і, в залежності від цього, свою реакцію на зовнішні подразники.

У майбутньому, на думку розробників Nao, роботи стануть особистими помічниками людей. Для успішної роботи їм знадобиться можливість емоційного взаємодії з господарями. Вважається, що такі роботи, зокрема, стануть в нагоді як напарники в іграх з дітьми-аутистами.

Читайте також:

Китайці створили автобус майбутнього: затори його не лякають

Британці винайшли перші в світі роботизовані ноги

В Ірані створили людиноподібного робота

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: