"Аль-Каїда" готує для терактів "отруйні" бомби

Рицин - отруйна речовина, що отримується з насіння рослинної рицини. При вдиханні він настільки ж токсичний, як зарин, а смерть від нього зазвичай настає протягом шести-восьми днів.

Розвідслужби США дізналися про спроби терористичної організації "Аль-Каїда" використовувати для терактів бомби зі смертоносним білковим токсином - рицином. Про це повідомляє американська газета New York Times.

Рицин - отруйна речовина, що отримується з насіння рослинної рицини. При вдиханні він настільки ж токсичний, як зарин, а смерть від нього зазвичай настає протягом шести-восьми днів.

Симптоми отруєння проявляються вже через шість-вісім годин. Проти рицину практично немає протиотрути, він у шість тисяч разів більш отруйний, ніж ціанід.

За даними видання, оперативники "Аль-Каїди" в Ємені вже більше року роблять зусилля для збору великої кількості плодів рицини, які необхідні для виробництва отрути.

Президент США Барак Обама і його високопоставлені помічники були проінформовані про цю загрозу ще в минулому році і періодично отримували нові донесення на цю тему. New York Times наводить думку деяких неназваних високопоставлених американських чиновників, згідно з яким ознак загрози нападів з використанням рицину немажє.

Деякі експерти вважають, що "Аль-Каїда" поки не в змозі використати рицин в якості ефективної зброї. Зокрема, ця речовина втрачає свій смертоносний потенціал при сухих і сонячних погодних умовах. У Ємені сухий і спекотний клімат, що додає труднощі для його виготовлення, тим не менше, загроза його застосування не виключається.

Рицин став широко відомий після смерті в 1978 році в Лондоні болгарського дисидента Георгія Маркова. Як стверджують на Заході, його вбив агент болгарських спецслужб за допомогою хитромудрого пристосування - вмонтованого в парасольку шприца з отрутою.

Читайте також:

Лідер "Аль-Каїди" підтримав сирійських заколотників, назвавши їх "святими воїнами"

"Аль-Каїда" випустила мультфільми про терористів

Світу загрожує "хірургічний тероризм": вибухівку імплантуватимуть в тіла смертників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: