Голова грузинського МЗС відмовився від російського громадянства

Міністр закордонних справ Грузії, котрий має подвійне громадянство, вирішив відмовитися від російського. Він вже здав усі необхідні для цього документи.

Міністр закордонних справ Грузії Грігол Вашадзе передав посольству Швейцарії, який представляє інтереси Росії в Тбілісі, необхідні документи, що підтверджують його відмову від російського громадянства.

"Всі бюрократичні процедури по виходу з російського громадянства завершилися, і тепер, відповідно до російського законодавства, російська влада повинна задовольнити прохання Вашадзе", - сказали представники грузинського МЗС.

Вашадзе має два громадянства, і ця обставина неодноразово була предметом критики з боку грузинської опозиції, а в Державній думі РФ звучали пропозиції позбавити його російського громадянства.

Раніше Вашадзе заявив, що відправив президентові Росії своє прохання про вихід з російського громадянства і додав до нього свій російський паспорт.

Як пояснив тоді міністр, таким чином він вирішив полегшити завдання російській стороні, так як позбавлення громадянства Конституція РФ не передбачає, тому він сам вирішив відмовитися від російського громадянства.

Грігол Вашадзе очолив МЗС Грузії в грудні 2008 року, він ніколи не приховував, що має подвійне громадянство. "Я отримав громадянство Росії після розпаду СРСР і є російським громадянином до цього дня, - зазначав міністр незабаром після призначення. - А грузинське громадянство мені спеціальним указом було надано президентом Грузії в 2007 році".

Відмовлятися від паспорта РФ Вашадзе не став і одразу після конфлікту навколо Південної Осетії. "У мене ж не громадянство російського уряду", - пояснив він.

Читайте також:

Саакашвілі пов'язав майбутнє Грузії з успіхами НАТО в Афганістані

Грузію запропонували поділити на штати

Міністр закордонних справ Грузії відмовився від російського громадянства

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: