Іран заявив, що не збирається обговорювати свою ядерну програму з "шісткою"

У Ірані наголошують, що вирішення технічних та юридичних проблем, пов'язаних з атомною промисловістю будь-якої країни, є виключно прерогативою МАГАТЕ.

 Іран заявив, що не буде обговорювати свою ядерну програму на переговорах з представниками "шістки" міжнародних посередників (Росія, Китай, США, Франція, Великобританія і Німеччина) 21-22 січня в Стамбулі. Про це повідомив виконуючий обов'язки міністра закордонних справІрану Алі Акбар Салехі.

"Якщо інша сторона ("шістка" - ред.) буде наполягати на обговоренні питання щодо ядерної програми, ми не визнаємо такі переговори", - заявив Салехі.

Він пояснив також, що вирішення технічних та юридичних проблем, пов'язаних з атомною промисловістю будь-якої країни, є виключно прерогативою МАГАТЕ і має відбуватися за його правилами.

Як відомо, Захід наполягає на обговоренні іранської ядерної програми, а також проблеми обміну низькозбагаченого іранського урану на 20%-ний уран. Проте офіційний Тегеран не поспішає обговорювати це питання, оскільки переконаний, що розвиток мирної ядерної програми - невід'ємне право Ісламської республіки.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявляв, що Тегеран готовий обговорити на переговорах з "шісткою" глобальні міжнародні проблеми, а не свою ядерну програму.

Ситуація навколо ядерної програми Ірану загострилася після того, як 11 лютого Ахмадінежад заявив, що Тегеран зробив першу партію збагаченого урану до 20% і має потенціал для виробництва урану з більш високим ступенем збагачення. Він також повідомив про плани потроїти виробництво низькозбагаченого урану.

"Шістка" з 2003 року спільно з МАГАТЕ домагається від Ірану припинення робіт зі збагачення урану, які можуть представляти загрозу режиму ядерного нерозповсюдження.

Нагадаємо також, нещодавно Тегеран запропонував делегаціям від Росії, Китаю, Європейського союзу та низки інших країн відвідати іранські ядерні об'єкти.

Читайте також:

Євросоюз натякнув Ірану, що перевірки ядерних об'єктів – не його справа

Іран підтвердив, що кличе дипломатів на ядерні об'єкти

Ізраїль вважає, що Іран створить ядерну бомбу через 3 роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: