Мєдвєдєв образить національну гідність японців

Російський президент збирається відвідати Курильські острови, які Японія вважає своєю територією. У країні сонця, що сходить, вже заявили, що візит Мєдвєдєва погіршить двосторонні відносини.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв пообіцяв найближчим часом відвідати Південні Курили, які Японія вважає своєю територією.

Після повідомлення про можливий візит російського президента прем'єр Японії Наото Кан заявив, що Японія, як і раніше вважає Південні Курили своєю територією, натякнувши таким чином, що Мєдвєдєву їздити туди не слід.

Російський президент, проте, не почув рад з Токіо. "Обов'язково туди полечу. Це дуже важливий регіон нашої країни", - сказав Медведєв журналістам. Як зазначив президент, "там, на жаль, зараз нельотна погода".

Напередодні неназвані джерела в уряді Японії припустили, що така поїздка російського президента може негативно позначитися на двосторонніх відносинах. "Якщо поїздка відбудеться, вона матиме негативний вплив на японо-російські переговори з територіального питання і японська сторона повинна буде дати рішучу відсіч", - зазначили японські урядові джерела.

Японія претендує на чотири острови у південній частині Курильської гряди - Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на двосторонній Трактат про торгівлю і кордони 1855 року.

Позиція Москви полягає в тому, що Південні Курили увійшли до складу СРСР (правонаступницею якого стала Росія) за підсумками Другої світової війни, і російський суверенітет над ними сумніву не підлягає. Однак японці поставили в залежність від вирішення територіальної суперечки підписання мирного договору між двома країнами.

Читайте також:

Японія знову заявила про приналежність Курильських островів до неї

Японія вимагає від Росії не проводити військові навчання поблизу Курил

Японія остаточно оголосила Курили "незаконно окупованими"

У Росії відзначатимуть День Перемоги над Японією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: