Мєдвєдєв вирішив на зло Японії об'їхати всі Курили

Попри демарш Токіо президент Росії відвідає й інші Курильські острови, а також збільшить фінансування цих територій.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв після свого першого візиту на Курили, який викликав різке обурення з боку Японії та загострення відносин між двома країнами, вирішив відвідати й інші острови Курильської гряди. Про це повідомив глава МЗС РФ Сергій Лавров.

За словами Лаврова, фінансування Курил буде докорінно змінено. Він розповів, що вранці 2 листопада у нього відбулася розмова з Мєдвєдєвим, який вказав на недостатність фінансування соціально-економічного розвитку регіону.

"Ситуація (у цій сфері) буде кардинальним чином змінена", - сказав міністр.

Напередодні Мєдвєдєв відвідав острів Кунашир, де провів близько трьох з половиною годин. Це була перша поїздка глави російської держави на острови, які Японія вважає своїми "північними територіями".

У відповідь на візит Мєдвєдєва Токіо оголосило про відкликання японського посла з Росії. А японський МЗС передав ноту протест послу РФ у Японії.

Сергій Лавров заявив, що у російської сторони демарші Токіо щодо Курил викликають здивування.

"У цілому триваюче нагнітання емоцій з японського боку у зв'язку з відвідуванням президентом Мєдвєдєвим Курил у нас викликає подив", - сказав Лавров.

Японія претендує на чотири острови Курильської гряди - Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на двосторонній Трактат про торгівлю і кордони 1855 року. Позиція Москви полягає в тому, що південні Курили увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни, і російський суверенітет над ними, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, сумніву не підлягає.

Читайте також:

Держдума Росії назвала японський уряд "неадекватним"

Японія відкликає свого посла з Росії

МЗС Японії викликало російського посла через Мєдвєдєва

Мєдвєдєв образив японців і приїхав на Курили

ВідеоМєдвєдєв образив японців і приїхав на Курили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: