Прокуратура РФ: Ходорковський побічно зізнався у злочинах

Сторона держобвинувачення вважає провину екс-глави ЮКОСа Михайла Ходорковського і колишнього керівника МФО "Менатеп" Платона Лебедєва доведеною.

У суді на другому кримінальному процесі у справі ЮКОСа прокурор заявила, що сторона держобвинувачення вважає провину екс-глави ЮКОСа Михайла Ходорковського і колишнього керівника МФО "Менатеп" Платона Лебедєва доведеною, а Ходорковський фактично сам зізнався в деяких махінаціях з акціями.

На думку сторони звинувачення, екс-глава ЮКОСа безпосередньо не визнав себе винним у привласненні 38% акцій ряду "дочок" "Юкоса", але при цьому заявив, що рішення про передачу іншим організаціям управління компаніями ВНК і "Томскнефть", розкрадання акцій яких інкримінується фігурантам, приймалося ЮКОСом як основною компанією.

"Роль Михайла Ходорковського в компанії ЮКОС була визначальною, він ніс відповідальність за всі рішення", - підкреслила прокурор.

Таким чином, свідчення підприємця були сприйняті прокурором як побічні. Вона нагадала, що безпосередньо Ходорковський і Лебедєв не визнали свою провину, проте підкреслила, що їх свідчення не відповідають дійсності.

У цілому, прокуратура вважає провину обох фігурантів справи доведеною, в тому числі завдяки представленими держзвинуваченням доказами.

Прокурор заявила також, що всі злочини були скоєні організованою групою, де використовувалася складна структура "співпідпорядкованості і керованості". "Група завжди робила активні дії для приховування скоєних злочинів", - сказала прокурор.

Прокуратура вже приступила до оголошення епізоду, пов'язаного з розкраданням 38% акцій ВНК вартістю понад 3 млрд рублів.

Держзвинувачення просить більш м'якого покарання. Термін покарання обвинувачених стане відомий тільки в кінці виступу.

Нагадаємо, 14 жовтня почалися дебати сторін на другому кримінальному процесі у справі ЮКОСа. Дебати є заключною стадією судового процесу, який тривав понад півтора року.

Читайте також:

Ходорковський і Лебедєв вперше дали очне інтерв'ю

Путін про Ходорковського: у цієї людини кров на руках

Ходорковського назвали другим за впливовістю в'язнем у світі

Ходорковський дав рецепт виходу Росії з кризи

"Дочка" ЮКОСа збирається відсудити у Росії 100 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: