Свідок бачив, як літак Качинського загорівся ще у повітрі

Журналісти відшукали чоловіка, який бачив, як падав Ту-154 під Смоленськом, а потім працював на місці катастрофи.

Польська преса опублікувала свідчення чоловіка, який на власні очі бачив катастрофу Ту-154 під Смоленськом 10 квітня минулого року, в якій розбився президент Польщі Лех Качинський.

"Я був на дворі. Досить близько до місця події. Літак впав на моїх очах. Просто впав. Не було жодного вибуху, лише глухий звук. Він загорівся ще в повітрі, після того, як зачепився за дерева", - розповів російський пожежник, який побажав не називати свого імені.

Він прибув одним з перших на місце трагедії і потім працював там. Чоловік розповів, що уламки літака вони розбиралися шість днів, і це було настільки жахливо, що він не міг спати і схуд за ці дні на кілька кілограмів.

Тим часом слідчі польської Генеральної прокуратури у справі про Смоленську катастрофу виключили версію про можливий теракт. За словами генпрокурора Анджей Серемета, не було знайдено жодних доказів на підтвердження цієї версії: на місці трагедії не виявлено жодних слідів вибухових, токсичних чи радіоактивних речовин.

Раніше на версії теракту наполягав, зокрема, брат загиблого президента Польщі Ярослав Качинський. Обурення останньою заявою генпрокурора висловили й інші представники сімей жертв катастрофи – за їхніми словами, цей висновок є передчасним, оскільки ключові докази ще ніхто не розглянув.

Розслідування Смоленської катастрофи в Польщі буде продовжено до 10 жовтня.

Нагадаємо, польський літак Ту-154 розбився 10 квітня 2010 року під час заходу на посадку під Смоленськом. Усі 96 людей, які були на борту, загинули. В тому числі – президент Польщі Лех Качинський з дружиною, представники політичної і військової еліти країни. Вони прямували до Катині для участі у жалобних заходах.

За підсумками розслідування Росія поклала основну відповідальність за катастрофу на польських пілотів, які були "під тиском" з боку начальства і вирішили не йти на запасний аеродром попри погані погодні умови.

Читайте також:

Першим особам Польщі заборонили літати на російських Ту-154

Поляки таємно відкрили саркофаг Качинського

Росіянам довелося розрізати літак Качинського, щоб витягти тіла

У Варшаві розшифрували таємничі фрази пілотів Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: