Російські ЗМІ: на дачі у заступника глави МВС працювали раби

Російський журнал зробив нове скандальне викриття - цього разу він звинутатив ОМОН у використанні рабської праці гастарбайтерів.

Лариса Крєпкова
The New Times
Колишній прапорщик-кінолог "Зубра" з підмосковного Щьолкова Лариса Крєпкова
На дачі у заступника глави МВС Росії Михайла Суходольського в підмосковному районі Фрязіно працювали раби-гастарбайтери.

Скандальне викриття оприлюднив російський журнал The New Times, який раніше опублікував серію статей "Раби "ОМОНу".

Про рабську працю на дачах високо посадовців розповіла журналістам колишній прапорщик-кінолог спецпідрозділа ОМОН "Зубр" з підмосковного Щьолкова Лариса Крєпкова.

За її словами, бійці елітного спецзагону ОМОН силою захоплювали приїжджих з країн СНД на ринку робочої сили на Ярославському шосе, а потім використовували рабську безкоштовну працю як на базі ОМОНа так і на дачах у вищого керівництва міліції. Щотижня "Зубри" виловлювали по 5-6 нелегалів. Тих же, хто намагався втекти, спецназівці жорстоко били.

"Поки вони жили, вони працювали безкоштовно, лад наводили – всякий бруд прибирали, туалети вичищали, і чого там тільки не було. А пишуть в накладних, що гроші такі-то пішли, будівельників було стільки-то. Після першого приїзду міністра, через рік після заснування "Зубра", їх перестали завозити на базу, розвозили по об'єктах — кому дачу будувати, кому що", - цитує The New Times слова кінолога. Вона додала, що зараз на базі вже працюють офіційні бригади, для оплати праці яких виділяються гроші.

Ярославське шосе
The New Times
Бійці ОМОНу силою захоплювали приїжджих на ринку робочої сили на Ярославському шосе
Журналісти знайшли одного з мігрантів, Павла Мілошкіна. Він підтвердив, що міліційні набіги відбувалися раз на тиждень, а тим, хто намагався втекти, ламали ребра і навіть ноги.

"Побитих не забирали – лишали лежати в крові", - зазначив він. Мілошкін не виключив, що спецназівці могли забирати людей просто для того, щоб відпрацьовувати на них удари.

Нагадаємо, 1 лютого The New Times випустила статтю "Раби ОМОНу", в якій зі слів діючих та колишніх представників одного з батальйонів описується ситуація в загоні. У матеріалі, зокрема, йшлося про нестерпні умови служби, позбавлення премій, а також про порушення і корупцію серед керівництва батальйону. Журналісти посилалися на п’ятьох спецназівців, які поскаржилися на своє керівництво.

Утім, ця стаття викликала бурхливу реакцію у представників управління внутрішніх справ. Співробітники московської міліції особливого призначення пообіцяли звернутися до суду з позовом про захист честі і гідності, а заступник командира московського ОМОНу Петро Смирнов повідомив, що з героями статті вже розібралися. "Частина написала про звільнення, всі інші відмовилися від своїх підписів і визнали їх підробленими", - повідомив він.

У МВС вже заявили, що ретельно вивчать і останню статтю журналу. Але представник прес-служби міністерства Олег Єльников вже зараз припустив, що з журналістами також судитимуться.

Зауважимо, що спецпідрозділ "Зубр" прямо підпорядкований міністру внутрішніх справ РФ Рашида Нургалієва, в пресі його нерідко називають "особистою охороною міністра".

Читайте також:

The New Times опублікувала доказ звернення омонівців до Мєдвєдєва

Російський ОМОН подає до суду на The New Times

Співробітник ФСБ Росії намагався застрелитися, але промахнувся

Чоловіка забили до смерті при прийомі на роботу в ОМОН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: