У США скасовано закон, що забороняє продаж "жорстоких" відеоігор дітям

Заборона продажу дітям відеоігор, що містять елементи насильства, суперечить першій поправці до конституції США, яка гарантує свободу слова.

Верховний суд США у понеділок, 27 червня, остаточно скасував закон штату Каліфорнія, який забороняє продавати дітям відеоігри, що містять елементи насильства.

На думку колегії з дев'яти суддів, голоси яких розділилися (сім - за і два - проти), дана заборона порушує Першу поправку до конституції США, яка гарантує свободу слова.

"Незважаючи на те, що метою є захист дітей, конституція повинна обмежувати дії (регіональних) урядів", - заявив в документі, що виражає думку більшості, суддя Антонін Скалія.

Нагадаэмо, у 2005 році законодавці Каліфорнії заборонили продаж або прокат "жорстоких" відеоігор з посиланням на представлене парламентаріям дослідження, в якому стверджувалося, що такі розваги стимулюють агресію, зменшують активність лобових часток головного мозку і формують антисоціальна поведінка.

На той час губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеггер підписав цей закон, але він так і не вступив у дію через численні апеляції судів нижчої інстанції.

Суддя Скалія вказав, що з точки зору Першої поправки відеоігри фактично нічим не відрізняються від книжкової продукції.

"Безумовно, читання Данте є більш повчальним заняттям, ніж гра в Mortal Сombat. Однак конституція не розглядає ці інтелектуальні та культурні відмінності", - написав він у постанові.

До списку заборонених для дітей відеоігор в Каліфорнії входили такі бестселери індустрії, як Call of Duty і Grand Theft Auto.

Самі виробники ігор наполягають, що їх рейтингова система ефективно обмежує продаж невідповідних "іграшок" особам, які не досягли 17 років, що в 2009 році було підтверджено у доповіді Федеральної торгової комісії США.

Читайте також:

У Facebook можна буде грати в Civilization

 Психологи виявили, що агресивні комп'ютерні ігри не шкідливі, а корисні

Японці вбудували відеоігри в пісуари: геймери "стріляють" сечею (відео)

У комп'ютерних іграх з'явилися запахи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: