В Ашгабаті знесли 12-метрову позолочену статую Туркменбаші

За рішенням другого президента Туркменії Гурбангули Бердимухамедова була демонтована статуя першого глави держави, встановлена в центрі Ашгабата.

В Ашгабаті демонтована 12-метрова позолочена статуя першого президента Туркменії Сапармурата Ніязова (Туркменбаші).

Монумент "Арка нейтралітету" був відкритий у 1998 році – на третю річницю ухвалення резолюції ООН, яка підтверджує нейтральний статус держави.

До свята День нейтралітету (12 грудня) буде демонтована і сама арка, яка встановлена на трьох опорах і символізує вогнище.

Вперше про рішення демонтувати "Арку нейтралітету" і звести іншу другий президент Туркменії Гурбангули Бердимухамедов оголосив в 2008 році - через рік після свого обрання на посаду глави держави.

До цього часу вже зникла згадка про Туркменбаші у державному гімні та патріотичній клятві. Зникли з вулиць численні портрети Ніязова і бюсти в будівлях державних організацій та установ. Місяцю січню, названому за Ніязова "Туркменбаші", повернули назву григоріанського календаря.

До святкового календаря повернувся Жіночий день - 8 березня, який за часів Ніязова відзначався в день народження його матері.

На новому монументі скульптури Туркменбаші не передбачається. Відповідно до постанови Бердимухамедова, висота нового пам'ятника становитиме 95 метрів, і він буде прикрашений орнаментами п'яти туркменських племен, так само, як герб і прапор країни.

Читайте також:

Російських громадян не випускають з Туркменії, вимагаючи здати паспорти РФ

Президент Туркменістану пообіцяв дозволити опозицію

Янукович відкрив в Астані найбільшу у світі юрту

Ющенко подарував Бердимухаммедову книгу Бердимухаммедова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: