Зарплата президента та прем'єра Киргизстану становить близько 600 доларів

За словами глави країни Розм Отунбаєвої, народ повинен знати, скільки грошей одержує найвищий чиновник.

 Президент, прем'єр і спікер парламенту Киргизстану отримують однакову зарплату - по 30 тисяч сомів на місяць (близько 630 доларів США), повідомила в понеділок глава держави Роза Отунбаєва в інтерв'ю державному радіо" Кабарлар".

"Це не повинно бути секретом, народ Киргизстану повинен знати. Прем'єр-міністр, спікер і президент отримують однаково - 30 тисяч сомів на місяць", - заявила Отунбаєва.

Зазначимо, що курс киргизького сома до долара наразі становить: за 100 сомів 2,1142 долара.

Таким чином, заробітна плата найвищих чиновників Киргизстану становить близько 630 доларів.

В інтерв'ю державному радіо" Кабарлар" президент також відповіла на критику на її адресу за двотижневі новорічні канікули.

"Я вже майже рік разом з іншими членами тимчасового уряду керую. За цей час я не відпочивала, але ж і я людина - теж втомлююся, хотіла виспатися, прийти в себе", - сказала вона.

Отунбаєва провела відпустку за кордоном, де зустрічалася з дочкою, яка там живе.

"Повинна сказати, що коли президенти їдуть відпочивати у відпустку, вони летять на літерному літаку, з охороною, я ж полетіла на звичайному літаку, як звичайний громадянин, без єдиного охоронця і за свій рахунок. Не витратила і тийина (дрібна монета – ред.) державних грошей", - додала президент.

Нагадаємо, навесні минулого року в Киргизстані відбувся державний переворот. 7 квітня натовп мітингувальників захопив будівлю уряду. Влада перейшла в руки тимчасового коаліційного уряду на чолі з Отунбаєвою, що складався з лідерів опозиційних партій. Колишній президент Курманбек Бакієв, а також його родичі й наближені покинули країну.

Процес легітимації нової влади розпочався проведенням референдуму 27 червня, на якому прийнята Конституція і затверджені повноваження Отунбаєвою в якості президента перехідного періоду.

Десятого жовтня в Киргизстані був обраний парламент, який 17 грудня затвердив уряд на чолі з Алмазбеком Атамбаєвим.

Читайте також:

Президент Киргизстану зекономила для країни 250 тис. доларів

У Киргизстані може з'явитися "Пік Володимира Путіна"

Інтерпол відмовився від розшуку колишнього президента Киргизстану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: