Кость Бондаренко: Україна може розмістити системи ПРО на своїй території

Політолог Костянтин Бондаренко не виключає, що Україна може розмістити на своїй території американські системи протиракетної оборони.

Політолог Костянтин Бондаренко вважає, що для України виходом з боргової ями перед Росією через газові угоди може стати розміщення на своїй території американсьоїі системи протиракетної оборони.

"Суперечка між Росією та Україною з приводу ціни на газ і формули ціноутворення зайшла в тупикову фазу", - вважає голова правління Інституту української політики Кость Бондаренко.

"Росія не хоче поступатися у питанні ціни, Україна не може вважати ціну, визначену угодами 2009 року, справедливою. Але вихід треба шукати. Адже мова йде про відносини з нашим найбільшим торговим партнером і про суму, що перевищує 5 мільярдів доларів, які необхідно постійно вишуковувати, що в умовах світової економічної кризи не так просто", - додав він.

Політолог вважає, що виходом може стати згода України на розміщення на її території американських систем протиракетної оборони.

"Якщо Україна де-факто погодилася б на розміщення на її території одних іноземних баз (Чорноморський флот Російської Федерації), то цілком логічно буде - для збалансування ситуації - погодитися на розміщення на нашій території американських баз для систем ПРО. Самі умови розміщення систем дадуть українському бюджету необхідні 5 мільярдів щорічно - таким чином можна буде вирішити питання російського газу без перегляду існуючих цін на енергоносії. Думаю, угода з США має бути підписана строком на 24 роки - з тим, щоб термін її дії пройшов синхронно з терміном дії Харківських домовленостей щодо базування в Україні російського Чорноморського флоту. Україна цілком здатна надати території в Криму чи в Луганській області для розміщення систем ПРО", - зазначив політолог.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: