Москаль спростував слова Могильова про нові водійські права для виїзду за кордон

Міжнародна конвенція "Про дорожній рух" не містить норм про обов'язкову заміну прав громадян, які перетинатимуть держкордон після 29 березня 2011 року.

Українцям не потрібно для виїзду за кордон проводити обмін водійських прав - заявив перший заступник голови парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Геннадій Москаль.

Про це він сказав, коментуючи нещодавнє повідомлення МВС про необхідність заміни прав, оскільки відповідно до підписаної Україною міжнародної конвенції, 29 березня цього року у посвідченні водія повинна бути проставлена кінцева дата його терміну дії, інакше водій не зможе виїхати за межі країни, тому що його посвідчення там буде вважатися недійсним.

Як повідомляє прес-служба депутата, на переконання Москаля спроби МВС змусити громадян змінювати водійські права не мають нічого спільного з українським та міжнародним законодавством і є лише спробою міністра Анатолія Могильова "відмити 1 млрд. державних грошей".

За словами Москаля, тепер перед міністром стоїть завдання відпрацювати різні схеми з "відмивання" державних коштів, з чим і пов'язані його заяви про необхідність негайної заміни водійських прав.

"Він (Могильов) вирішив змусити всіх, хто виїжджає за кордон, поміняти водійські посвідчення, і посилається на Міжнародну конвенцію Про дорожній рух, яка прийнята у Відні 8 листопада 1968 року, і яка нібито містить норму, що в термін після 29 березня 2011 особи, які мають намір на автомобілі подорожувати за кордон, повинні мати посвідчення нового зразка, на яких має бути зазначено термін закінчення їх дій ", - зазначає народний депутат.

За його словами, таким чином міністр хоче врятувати МВС і виправдати доцільність закупівлі в ЄДАПС величезної кількості водійських посвідчень.

Москаль зазначає, що ніяких передумов для термінової заміни посвідчень ні в українському, ні в міжнародному законодавстві немає. "Сьогодні я зв'язався з прикордонною поліцією Румунії і прикордонною службою Угорщини, які дали мені роз'яснення, які ж документи є першочерговими для осіб, які перетинають кордон з країнами членами ЄС", - сказав він.

Прикордонники не вимагають у особи посвідчення водія, основне, що повинна пред'явити особа, яка перетинає кордон ЄС, це технічний паспорт на автомобіль та страховий поліс, який відомий у народі, як Зелена карта.

За словами Москаля, територіальні органи поліції обох країн на його питання про необхідність пред'явлення водійських прав також дали негативну відповідь і пояснили, що посвідчення водія потрібно тільки в разі вчинення адміністративного чи кримінального порушення.

Москаль також зазначає, що Міжнародна конвенція "Про дорожній рух" не містить норм про обов'язкову заміну прав громадян, які перетинатимуть держкордон після 29 березня 2011 року.

Депутат зазначає, що відповідно до конвенції, на яку посилається МВС, національні водійські посвідчення, видані раніше, визнаються протягом терміну їх дій. Оскільки українські національні водійські посвідчення не передбачають кінцевого терміну, а є безстроковими, вони визнаються усіма державами, які приєдналися до Конвенції "Про дорожній рух", зауважив Москаль.

Як повідомлялося, вчора Могильов наголосив: "Обов'язкової заміни посвідчень у нашій країні ми проводити не будемо однозначно. Але тим, хто хоче виїжджати за кордон, їх треба буде міняти".

Читайте також:

ДАІ збираються позбавити прав видавати водійські посвідчення

Українські водійські посвідчення будуть визнані в Іспанії

На дії українських даїшників тепер можна скаржитися по SMS

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: