Представникам колишньої влади дістались найкомфортніші камери у Лук'янівському СІЗО

Екс-чиновники сидять у трьох-чотиримісних камерах, тоді як багато мешканців СІЗО перебувають у приміщеннях, розрахованих на 40 осіб. Крім того, камери для політиків відрізняються тим, що в них стоять ліжка, а не нари, є умивальник.

Годинна прогулянка раз на день, душ раз на тиждень, нари у дев'ятиметровій камері і телевізор - у таких умовах колишня влада перебуває за ґратами Лук'янівського СІЗО. Однак колишнім чиновникам все одно легше, ніж іншим мешканцям CІЗО.

На карті Києва з'явилося місце, де дислокація відставних вищих чиновників і політиків майже досягла рівня Верховної ради. Це не елітний санаторій і не будинок відпочинку, пише видання "Корреспондент", а комплекс похмурих будівель за адресою Дегтярівська, 13.

Сьогодні в СІЗО перебуває ціла плеяда екс-представників влади: Ігор Зварич, колишній голова Львівського апеляційного адмінсуду, Віктор Лозінський, екс-депутат від БЮТ, Ігор Діденко, перший заступник голови НАК "Нафтогаз України" в уряді Юлії Тимошенко.

Крім того, тут перебуває Анатолій Макаренко, у минулому керівник Держмитниці, колишній міністр навколишнього середовища Георгій Філіпчук і ще кілька екс-чиновників рангом нижче. Найвідоміший на сьогодні житель СІЗО - Юрій Луценко, екс-міністр внутрішніх справ.

Політики і колишні чиновники сидять в ізоляторі на загальних підставах, для них діє загальний режим - прогулянка раз на день, душ раз на тиждень. Однак колишнім чиновникам все одно легше, ніж іншим мешканцям.

Екс-чиновники сидять у трьох-чотиримісних камерах, тоді як багато мешканців СІЗО перебувають у так званих "сороковниках" - приміщеннях, розрахованих на 40 осіб. Крім того, за словами правозахисників, камери для політиків, суддів і чиновників відрізняються тим, що в них стоять ліжка, а не двоярусні нари, є умивальник. А також унітаз, який у звичайних камерах замінює отвір у підлозі.

Дружина екс-міністра Ірина Луценко повідомила, що її чоловіка утримують в камері площею 9 квадратних метрів. Вона розташована в спеціальному блоці, де в стороні від решти мешканців СІЗО утримують колишніх чиновників. Камера розрахована на трьох людей, саме стільки там і перебуває: сам Луценко, а також колишній працівник прокуратури і екс-співробітник МВС.

У приміщенні, де тепер перебуває Луценко, є телевізор, який налаштований на три телеканали: Перший національний, 5 канал та ICTV. Втім, за словами дружини, екс-міністру і їх досить для того, щоб регулярно дивитися новини. Також вона розповіла, що чоловік двічі на день, кожного разу по годині, займається фізкультурою. Крім того, Луценка виводять на прогулянки у внутрішній двір, який розмірами повторює камеру. А більшу частину свого часу опозиціонер займається читанням.

За три місяці, протягом яких він перебуває в ізоляторі, Луценко прочитав більше чотирьох десятків книжок, багато - з історії. Серед них – "Сарацини. Від найдавніших часів до падіння Багдада" Джілмана Артура, "Зіткнення цивілізацій. Хрестові походи, джихад і сучасність" Таріка Алі, "Джироламо Савонарола і його час" Паскуале Вілларі, а також книги російського релігійного філософа Миколи Бердяєва.

У схожих умовах - теж у "міліцейському" блоці і теж у тримісній камері - нещодавно провів 55 днів колишній перший заступник міністра юстиції Євген Корнійчук. Тепер його випустили під підписку про невиїзд. Корнійчук розповів, що за час перебування в СІЗО схуд на 12 кг. Щоправда, не стільки через жахливе харчування, скільки через те, що оголошував голодування.

Читайте також:

Луценко вигадав, як вибратися з в'язниці

Луценка у в'язниці кличуть "Юзіком", а суддю-колядника - "Мюнхгаузеном"

Тимошенко пообіцяли три роки за ґратами, а Луценку лише два

Екстрасенси напророкували, що Луценко сяде, а Зварич викрутиться

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: