У Києві можуть зникнути кіоски з пресою

Власники кіосків можуть позакривати їх після нового розпорядження КМДА про видачу дозволів на встановлення МАФів.

У Києві можуть зникнути точки продажу преси у зв'язку з тим, що витрати на дозволи та оренду для кіосків у столиці зростуть настільки, що тим, хто торгує недорогим товаром, доведеться працювати у збиток.

Такі перспективи очікують власників кіосків з появою нового розпорядження КМДА про видачу дозволів на встановлення МАФів.

Голова Асоціації власників МАФів Тетяна Петренко повідомила, що в документі прописано нові схеми отримання дозволу на встановлення кіоску, які на 300 — 400% збільшать щомісячні витрати кіоскерів, що означає, що всі почнуть працювати собі у збиток.

У мерії вважають, що розпорядження створено з метою зменшити кількість нелегальних кіосків. За словами першого заступника мера Олександра Мазурчака, даний крок дозволить місту створити єдину базу-реєстр всіх кіосків, які раніше встановлювали абиде, пише "Сегодня".

Мазурчак зазначив, що дозволи отримували хабарами і по знайомствам, оренду не платили. У результаті МАФи будувалися у місті навіть у тих місцях, де це категорично заборонено. Наприклад, дуже близько до метро.

Окрім цього, відзначає заступник мера, нові правила зроблять власників МАФів більш захищеними — до них більше не підійдуть з вимаганням хабара за місце. Отримавши дозвіл, вони зможуть працювати абсолютно спокійно, не побоюючись, що їх через якийсь час спробують знести і підприємцям треба буде платити хабар, щоб залишитися на місці (раніше, нагадаємо, повноцінні дозвільні документи взагалі не видавалися).

У свою чергу Мазурчак підкреслив, що мерія не дасть зникнути кіоскам із пресою: "Це соціально значущий товар. Для таких торговців ним визначено найнижчий коефіцієнт цільового призначення. Для преси він залежно від місця розташування кіоску коливається від 0, 08% до 0,4%". А для алкоголю — мінімум 0,25%. "Ці пільги існують і зараз, так що ніяких преференцій вони не дадуть. Не думаю, що влада хоче знищити пресу, просто розпорядження КМДА не допрацьовано", — сказав Бабанський.

Читайте також:

У київських кіосках заборонили продавати алкоголь і тютюн

У Києві знесуть півтори тисячі кіосків

Черновецький заборонив встановлювати кіоски у столиці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: