Українець-бранець піратів: "На розстріл мене водили мало не щодня"

Український моряк Олег Дереглазов пробув у рейсі дев'ять місяців замість чотирьох обумовлених у контракті. Вісім з них він провів у полоні.

Український моряк Олег Дереглазов, який провів майже 8 місяців в полоні у сомалійських піратів, розповів, як його водили на розстріл мало не щодня.

Олег Дереглазов, старший механік танкера Marida Marguerite, що належить німецькій компанії OMCI Shipmanagement GmbH & Co. KG і працює під прапором Маршаллових островів, потрапив у полон разом з усією командою 8 травня минулого року. Розбійники залишили танкер лише 28 грудня, після того, як отримали 5,5 мільйонів доларів викупу.

"Коли піратський бот наблизився до нашого танкера і шестеро розбійників влізли на борт, ми нічого не могли з ними зробити: у нас немає зброї, а в них "калаші" і "мухи" (гранатомети) - їх вони купують в Ефіопії, до якої свого часу зброю щедро постачав Радянський Союз", - розповів моряк в інтерв'ю "Газеті по-київські".

За його словами, коли нарешті підійшов військовий корабель НАТО, виправити ситуацію вже було неможливо - корсари вивели команду на палубу і почали клацати затворами, демонструючи, що у разі штурму вони нас перестріляють. За таких обставин військові на штурм не пішли.

Екіпаж одразу ж зігнали на капітанський місток, і в цьому невеликому приміщенні 22 людини провели 243 дня полону. Розмовляти один з одним полоненим заборонялося. У пам'яті фотоапарата Олега Дереглазова залишилися унікальні кадри про життя полоненої команди. Ці знімки були зроблені випадково, коли загарбники бавилися з фотоапаратом механіка.

"Вони тримали нас, як худобу, випускаючи в туалет лише на одну хвилину. Це не люди, і навіть ... не тварини. Ось у мене - тварини. Вони набагато благородніші і розумніші", - зауважив моряк, погладивши свою улюблену таксу.

"Ті - абсолютно дикі люди. Вони палили і стріляли на палубі танкера, який віз бензин і касторове масло!", - розповів він.

Єдиний пірат, який володів англійською, одразу ж заявив капітанові, що непокора потягне за собою смерть, і звелів гнати судно до берегів Сомалі, а також вийти на зв'язок з судновласником і зажадати в нього викуп. Пірати просили за танкер 15 млн доларів, і те, що німці торгувалися з ними так довго, їх дратувало. Свою злість вони зганяли на екіпажі.

"У вересні на судні дійсно закінчилися і їжа, і паливо, і вода - і тоді нас почали катувати, - згадує Олег. - В основному перепадало адміністрації судна, яка представляє інтереси судновласника: тобто капітану, його помічникові й мені - механіку. Особливо діставалося мені. У команді було 19 індусів і двоє громадян Бангладеш, а я був єдиним європейцем на борту, та ще й християнином – "невірним" значить, адже сомалійці - мусульмани. Та ще й механік - вони постійно підозрювали мене в тому, що я приховують від них істинні запаси палива".

Marida Marguerite, Олег Дереглазов
Газета по-киевски
За кілька днів до нападу на Marida Marguerite вели звичайне життя / Фото з морського архіву Олега Дереглазова
На розстріл Олега водили мало не щодня. Ставили на палубу так, щоб вояки НАТО зі своїх кораблів могли в бінокль бачити, як у людини ціляться з автомата і стріляють. Один раз йому погрожували перерізати горло. Вивели на палубу, де один розбійник точив величезний ніж. Поставили на коліна, задер моряку голову і провели тупою стороною ножа по горлу.

Між показовими стратами були тортури. Олег розповів, як його виставляли на палубу в позі "ластівки", і він стояв у цьому положенні по шість годин поспіль при спеці +35. Крім того, пірати ще й вішали чоловіка на дибу в одних шортах в морозильній камері, де температура була -17 ° С.

Апогеєм знущань став розстріл у борту: натягнувши моряку пакет на голову, спустили його за борт і, тримаючи за одну ногу, стрельнули з автомата. Одночасно з іншого борту "звісили" капітана і теж вистрілили. Потім Олегу оголосили, що капітана вбили, а він буде наступним, якщо судновласники не поквапляться з викупом.

"Капітана вони місяць ховали в каюті, переконуючи мене у тому, що він мертвий, але я їм не вірив. Я бачив, що коли треба було виходити на зв'язок з агентами судновласника, то мої кати ставали лакеями: вони приносили мені і чай, і каву, і сигарети, тому що від мене залежало, наскільки точно я озвучу їхні інструкції судновласника. На превеликий жаль піратів, я все, що треба, озвучував, але нічого не канючив, як би цим бандитам хотілося. І німці-судновласники - молодці: не дали цим дикунам сісти собі на голову - і про гроші сторгувалися, і паливо не стали їм підвозити! Довелося піратам самостійно організовувати підвіз води, харчування і палива на танкер", - згадав Олег Дереглазов.

Читайте також:

Українець утік від сомалійських піратів

Пірати отримали 5,5 млн доларів за звільнення танкера з українцем

В Інтернеті спливло відео розстрілу піратів російськими моряками

США були готові потопити "Фаїну" з українськими моряками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: