Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Влада тисне на відомого історика, який вивчає Голодомор

Місцева влада Сумщини протягом п'яти останніх місяців цілеспрямовано шукає підстави для звільнення  керівника місцевого архіву Геннадія Іванущенка.

Сумська обласна влада чинить тиск з метою звільнення керівника місцевого архіву, історика Геннадія Іванущенка, заявляє Центр досліджень визвольного руху.

Як повідомляється, представники Сумської місцевої влади протягом п'яти останніх місяців "цілеспрямовано шукають "вагомі" підстави для звільнення Іванущенка".

"Після несприйняття паном Іванущенком пропозиції піти "за власним бажанням", в архіві розпочато "розслідування" та робляться спроби звільнити історика шляхом оголошення "необхідної" кількості доган на основі спотворених і штучно підібраних "фактів", - заявляють у Центрі.

Іванущенко - відомий історик, автор книг про Голодомор 1932-1933 років, українську революцію 1917-1920 років та діяльність ОУН та УПА на Сумщині.

У Центрі досліджень визвольного руху наголошують, що "тиск на історика пана Іванущенка є спробою політичної сили втрутитися в академічну дискусію навколо комплексу питань щодо політичних репресій, Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні, визвольного руху".

Сумський архів під керівництвом Іванущенка - єдиний архів, який повністю оцифрував усі 57 тисяч актових записів про смерть людей в період Голодомору 1932-1933 років, зазначають у центрі.

Нагадаємо, СБУ раніше затримала історика Руслана Забілого і вилучила наукові праці та копії архівних документів музею "Тюрма на Лонцького".

Читайте також:

Львівський музей жертв репресій віддали комуністові

На Прикарпатті презентували збірник про підпілля ОУН-УПА на сході України

Справу проти Януковича за заперечення Голодомору повернули до суду

Залиште свій коментар

Вибір редакції