З Київського зоопарку зникла половина тварин

Пропали дрібні, але дуже недешеві тварини і птахи. Зокрема, єдина на території СНД пара білих какаду, яка приносила потомство у неволі.

У Київському зоопарку пропало 47% колекції тварин, повідомила прес-секретар звіринця Анжела Комарова. Як з'ясували журналісти, частина з тварин, найімовірніше, потрапила на чорний ринок, а частину - хворих і старих - приспали, щоб не мучитися з лікуванням.

Пропали дрібні, але дуже недешеві тварини і птахи. Зокрема, пара білих какаду, які годують один одного з лапок. Це була єдина на території СНД пара рідкісних птахів, що приносять потомство у неволі. Крім того, пропали пари сенегальських і конголезьких папуг, лисий ібіс, ара, а також сови, чаплі, павичі і з півсотні мавп.

Між тим, співробітники зоопарку стверджують, що пропало набагато більше - до 70% тварин.

"У нас є підозра, що, наприклад, мавп могли присипляти. Хворих, старих, щоб не витрачатися на лікування. Попереднє керівництво називало це оптимізацією колекції. За останній рік у зоопарку дирекція знесла водойму для птахів площею 700 кв. м, в результаті зникли десятки рідкісних чапель. Всього ж пропало близько сотні птахів. З 80 видів риб в експозиції зараз виставлено всього 5 ", - розповів журналістам один із співробітників зоопарку.

Зараз у зоопарку працює КРУ. Воно розшукує документи, які б пролили світло на зникнення тварин. Нинішнє керівництво зоопарку ситуацію не коментує.

Еколог Володимир Борейко вважає, що в зоопарку відбувається, немає нічого страшного:"Рік тому пару великих папуг просто вкрали. Крадіжки в зоопарку було завжди, я сам на "пташці" виловлював працівників зоопарку, які продавали тварин. Решта тварин загинули. А весь галас через те, що захисники тварин хочуть зробити собі ім'я".

Днями новий керівник київського зоопарку Олексій Толстоухов пообіцяв покращення життя тварин вже за два роки.

Читайте також:

У Київському зоопарку помруть ще 43 тварини

Київський зоопарк готує заміну померлому слону Бою

Новий директор київського зоопарку пообіцяв годувати тварин

Київський зоопарк потрапив до Топ-5 найгірших у світі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: