ЗМІ: Суд заборонив вибори голови Верховного суду

Один із суддів Верховного суду подав позов з вимогою скасувати вибори голови суду, бо його не попередили про дату.

Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити 30 вересня пленум Верховного суду з порядком денним про обрання нового голови Верховного суду.

Про це повідомляють джерела Української правди.

Ухвалу заборонити вибори голови Верховного суду винесено за позовом судді Верховного суду Миколи Пінчука, якого відряджено до Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Пінчук у позовних вимогах просить суд визнати протиправною бездіяльність пленуму Верховного суду від 16 вересня, який не повідомив його про пленум 30 вересня, де мають обирати голову Верховного суду.

Окрім того, Пінчук вимагає визнати протиправним рішення пленуму Верховного суду від 11 березня про недопущення Пінчука до участі в голосуванні за відставку нинішнього голови суду Василя Онопенка.

Тож Окружний адміністративний суд Києва за позовом Пінчука прийняв рішення про заборону проведення пленуму 30 вересня до розгляду справи по суті.

За інформацією джерел, ухвала суду грає на руку судді Верховного суду Ігорю Самсіну. Він вважається головним конкурентом Василя Онопенка при обранні на посаду голови Верховного суду та користується підтримкою колишнього бютівця, а нині заступника глави Адміністрації президента Андрія Портнова.

Як відомо, повноваження Василя Онопенка закінчуються 29 вересня. Пленум Верховного суду з порядком денним про вибори голови був призначений на 30 вересня.

Зазначимо, 11 березня цього року пленум Верховного суду не підтримав пропозицію щодо висловлення недовіри Василю Онопенку і залишив його на посаді.

За результатами таємного голосування за висловлення недовіри Онопенку проголосували 17 із 46 присутніх на пленумі суддів. Не підтримали цю пропозицію 28, один бюлетень визнано недійсним.

Читайте також:

Глава Верховного суду розповів, чому його шантажували

Верховний суд залишив Онопенка на посаді

Зять глави Верховного суду сидів у СІЗО як особливо небезпечний злочинець

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: