Американська компанія знову стала найдорожчою у світі

Компанія Exxon Mobil потіснила китайську PetroChina, капіталізація якої складає на сьогоднішній день 325,5 мільярдів доларів.

Американська нафтова корпорація Exxon Mobil знову стала найдорожчою компанією в світі, потіснивши китайську PetroChina. За підсумками вчорашніх торгів Exxon Mobil повернула собі перше місце за капіталізацією.

Акції PetroChina, які торгуються на Шанхайській біржі, втратили 2,2% з 2-го вересня, коли влада Китаю підвищила ціни на бензин і дизельне паливо. У результаті капіталізація китайської нафтової компанії складає на сьогоднішній день 325,5 мільярдів доларів.

За цей період курс акцій Exxon Mobil виріс на 0,7%, завдяки чому капіталізація американського нафтового гіганта досягла 330 мільярдів доларів.

Exxon Mobil поступилася PetroChina званням найдорожчої компанії у світі 25 травня після того, як з початку 2009 року курс акцій PetroChina виріс на 29% завдяки збільшенню споживання нафтопродуктів у Китаї в результаті заходів, зроблених китайською владою для стимулювання економіки.

За підсумками 2008 року виторг Exxon Mobil більш ніж у 2 рази перевищив показник PetroChina, склавши 425 мільйонів. Прибутковість капіталу Exxon Mobil досягає 36%, що є найвищим показником для десяти найбільших за обсягами продажів нафтових компаній світу, тоді як у китайської компанії ця цифра становить лише 14%.

Читайте також:

Fortune назвав 50 кращих компаній світу

"Метінвест", "Нафтогаз" та "Укрзалізниця" увійшли в ТОП-20 європейських компаній

Україна опустилася в рейтингу конкурентоспроможності на 82 місце

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: