Чиновники знову тринькають державні гроші на VIP-машини

"Я не розумію, що вас шокує в цьому. Ми ж не Lamborghini купуємо".

Незважаючи на торішню заборону купувати дорогі автомобілі, який видав Кабінет Міністрів для суб'єктів владних повноважень, представники держструктур продовжують це робити.

Як повідомляє офіційний інтернет-портал "Вісника державних закупівель", Хмельницька АЕС, яка входить в структуру Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом", оголосила про проведення тендеру із закупівлі автомобіля Toyota Land Cruiser 200, пише Дело.

Закупівля повинна статися в IV кварталі 2011 року за кошти підприємства.

Вартість цього автомобіля у автодилерів варіюється від 86 тис. дол. (690 тис. грн) до 98 тис. дол. (приблизно 785 тис. грн) залежно від комплектації.

Як пояснили в тендерному комітеті Хмельницької АЕС, купівля автомобіля потрібна для забезпечення безпеки керівництва підприємства під час далеких і тривалих відряджень. "Я не розумію, що вас шокує в цьому. - риторично запитав представник тендерного комітету. - Ми ж не Lamborghini купуємо".

Варто відмітити, що в  той час, коли Хмельницька атомна електростанція закуповує недешевий автомобіль, її керівники з "Енергоатому" беруть кредити на придбання обладнання для Запорізької і Хмельницької АЕС.

Нагадаємо, в липні 2010 року глава уряду доручив Держказначейству припинити фінансування головних розпорядників бюджетних коштів на закупівлю службових автомобілів, меблів, і на проведення ремонту в кабінетах. Він звернувся до керівників міністерств і відомств з вимогою навіть не планувати використання коштів на придбання нових службових автомобілів.

За непослух минулої осені поплатився посадою начальник Центру сертифікації і стандартизації в Дніпропетровську, при якому для потреб Центру був придбаний наддорогий автомобіль Lexus RX450h High Luxury (ціна біля 95 тис. дол.).

Як повідомлялось, в грудні 2010 року Автобаза Державного управління справами при президентові закупила легкові автомобілі Skoda.

"Вибір для закупівлі саме цієї марки автомобілів продиктований передусім необхідністю максимально зменшити навантаження на бюджет. Адже це - машини економ-класу, які максимально відповідають критеріям відповідності ціни і якості, вартості технічного обслуговування", говорилося в повідомленні.

Автомобілів більш високого класу, які звільнятимуться в результаті закупівлі і введення в експлуатацію нової техніки було вирішено використати для обслуговування делегацій різного рівня.

Нагадаємо, на початку серпня прем'єр-міністр Микола Азаров заперечив здійснення дорогих державних закупівель для потреб Кабінету міністрів, міністерств і відомств.

За його словами, за півтора року уряд України не закупив жодної дорогої машини та практично ні копійки не витратив на ремонт.

Варто також відзначити, що в той час, як чиновники різних рангів купують для своїх потреб лише іномарки, українців хочуть посадити на автівки українського виробництва, зробивши наддорогими імпортні машини.

Так Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі порушила спеціальне розслідування щодо імпорту в Україну легкових автомобілів, яке триває і досі.

Ініціаторами розслідування були вітчизняні автовиробники, які вимагають ввести на 4 роки ввізне мито на імпортні авто.

Якщо уряд задовольнить вимоги автовиробників і введе спеціальне мито на імпортні легкові автомобілі, такі транспортні засоби відразу ж подорожчають приблизно на 40%.

Читайте також:

Азаров заявив, що його Кабмін не купив жодної дорогої машини

Чиновники знизять податок на ввезення розкішних автомобілів

Кабмін може спровокувати подорожчання іномарок на 40%

"АвтоЗАЗ" випрошує квоти на імпорт автомобілів

Іномарки можуть подорожчати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: