Медпослуги в київських лікарнях подешевшають і зникнуть побори

Київська влада вирішила скласти прайс на всі медичні послуги у столичних лікарнях, щоб лікарі не "накручували" ціни.

Кияни будуть платити за лікування в лікарнях і поліклініках менше. Влада міста вирішила скласти прайс на всі послуги в медустановах Києва, щоб лікарні не формували ціни з голови, істотно їх завищуючи.

"Собівартість уколу 3 гривні, але за нього беруть 20 грн", - сказав експерт у питаннях охорони здоров'я Андрій Гук.

Зайнятися цінами в главку охорони здоров'я вирішили після заяви Антимонопольного комітету про те, що киянам доводиться платити за безкоштовну медицину, пише газета "Сегодня".

АМКУ, нагадаємо, звернувся до КМДА з проханням проконтролювати формування тарифів на медпослуги, адже людям доводиться платити за те, що за законом безкоштовно: прийоми, застосування одноразових рукавичок лікарем, послуги по накладенню і зняттю пов'язок, оформлення довідок та історії хвороби і навіть погодинний нагляд медсестри за хворим.

Платними можуть бути, нагадаємо, лише 32 послуги, які визначені постановою Кабміну від 1996 року (аборт, корекція зору, протезування, косметологія тощо).

Начальник главку охорони здоров'я Віталій Мохорев сказав, що прайс буде готовий до кінця року.

Застосовувати нові тарифи нібито будуть лише до іноземців і тим, хто обслуговується за страховою. А на киян просто будуть закладати ці розцінки в бюджеті, що не дозволить лікарням скаржитися на дефіцит коштів.

"Лікарям все одно, хто платить зарплату - пацієнт або бюджет. Коли визначать вартість кожної послуги, з бюджету в лікарні будуть перераховувати суми, які зможуть покрити і зарплати, і медикаменти, яких вічно не вистачає в лікарнях. Тоді лікарі перестануть вимагати від хворих оплачувати те, що за законом безкоштовно", - сказав екс-заступник начальника главку охорони здоров'я Володимир Загородній.

Правда, звідки візьмуться такі величезні суми, в главку поки не уточнюють.

Читайте також:

Азаров шокований українськими лікарнями: так лікувати – це варварство

МОЗ визнала факт корупції при направленні українців на лікування за кордон

Київським лікарям заборонили брати "пожертви від громадян"

З наступного року лікарям платитимуть зарплату за новими правилами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: