Митний союз продовжить санкції проти української металургії

Росія у відповідь на відмову України від Митного союзу може продовжити "захисні" мита на ввезення української металопродукції.

Міністерство промисловості і торгівлі РФ порушило повторне спецрозслідування щодо імпорту нержавіючих труб на територію Митного союзу.

Термін дії нині чинного мита закінчується 30 жовтня. "В рамках повторного розслідування передбачається проаналізувати інформацію зацікавлених осіб з питання збереження, лібералізації, продовження чи скасування чинного спеціального захисного заходу", - йдеться в повідомленні, пише Комерсант-Україна.

За підсумками попереднього розслідування Мінпромторг РФ в 2008 році запровадив спеціальне мито в розмірі 28,1%, але в 2011-му розмір мита був знижений до 9,9%, але не менше 1,5 тис. дол. за тонну ввезеної продукції.

Введення мит дозволило захистити російських виробників, запевняє представник прес-служби Трубної металургійної компанії Ілля Житомирський. "Ми хочемо рівних умов конкуренції, які дозволяють бути присутнім на ринку не за рахунок демпінгу, а завдяки реальним конкурентним перевагам", - зазначив він.

Фахівці з економіки зі свого боку запевняють, що жорсткі заходи щодо українського експорту є відповіддю на небажання України вступати до Митного союзу.

На сьогоднішній день Росія є найбільшим ринком збуту для українських виробників нержавіючих труб.

Нагадаємо, 1 вересня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що повноцінний вступ країни до Митного союзу нереальний, оскільки Київ є членом Світової організації торгівлі.

Читайте також:

Україна опустилася на десяте місце в рейтингу найбільших виробників сталі

Митний союз обклав митом українську металопродукцію

Росія ввела імпортні мита на українську сталь

Митний союз може ввести санкції проти української металургії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: