Росія забракувала український сир

У Росії хочуть заборонити імпорт сирів з України: там замало молока і забагато пальмової олії.

Російські сировари закликали уряд своєї країни заборонити чи обмежити імпорт сиру із різних країн, зокрема з України, Білорусі та Німеччині.

"Нас дуже хвилює ситуація із імпортом сирів, причому не тільки із Білорусі, але й з України та країн далекого зарубіжжя, передусім, Німеччини", - заявив керівник російського Національного союзу виробників молока Андрій Даниленко.

При цьому він назвав різні претензії до сироварів різних країн. Зокрема, щодо української продукції, то росіян турбує її якість.

"В Україні обсяги виробництва молока не зростають, зате виробництво сирів, як не дивно, зростає гігантськими темпами. При цьому Україна є одним із найбільших імпортерів тропічних олій у світі", - заявив Даниленко, додавши, що питання є і щодо якості та безпечності самого українського молока.

За його словами, нині на українських молочних підприємствах працюють російські санітарно-ветеринарні інспектори, які, як він висловився, "можуть підтвердити наші претензії".

У російському "Россельхознадзорі" також підтвердили присутність російських експертів на українських підприємствах, які перевіряють технологію виробництва молока та молочних продуктів.

Що ж до німецьких виробників, які продають свої сири в Росії, то вони "демпінгують". Наприклад, "Гауда", зварена в Україні, коштує у Росії на 15-20% дорожче, ніж "Гауда" німецького виробництва. "Секрет" європейців у якісному молоці, яке, до того ж, у Європі коштує дешевше, аніж в Україні.

Згідно із офіційними даними, частка імпортних молочних продуктів у загальному споживанні в Росії у 2010 році становила майже 20%, із яких продукція українського виробництва становить близько 17%.

Від початку цього року Росія імпортувала майже на чверть більше твердих та м'яких сирів, аніж за той самий період минулого року.

Читайте також:

Наприкінці осені в Україні виникне дефіцит молока

Росія ввела проти України "солодку" санкцію

Експорт картоплі з України збільшився у 62 рази

Росія за рік інвестувала в Україну мільярд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: