Україна через 5-7 років добуватиме сланцевий газ

Бойко обіцяє через 5-7 років розпочати видобуток сланцевого газу.

Україна планує через 5-7 років розпочати видобуток сланцевого газу, заявив міністр палива та енергетики України Юрій Бойко, виступаючи на Міжнародному економічному форумі.

"Ми уважно вивчаємо досвід Америки в цій технічній революції. Ми намагаємося пройти цей шлях швидше, ніж в Америці - там знадобилося 20 років на реалізацію проекту. Я думаю, що у нас піде на це не більше 5-7 років", - сказав міністр.

Україна цього року також почала переговори з трьома західними енергетичними гігантами - Exxon Mobil, Chevron і Shell - про пошуки сланцевого газу. Парламент також прийняв законодавство, спрямоване на відкриття внутрішнього ринку природного газу для виробників сланцевого газу.

При цьому Бойко додав, що вже видана перша ліцензія, готові аукціони. Американські компанії вже підписали угоди з нашими українськими національними компаніями, щоб розпочати цю роботу.

Нагадаємо, що прискорити пошуки альтернативних джерел газу Україну примушують високі ціни на імпортоване із Росії блакитне паливо.

Як відомо, ціна імпортного природного газу, що постачається російським "Газпромом" "Нафтогазу України" у другому кварталі збільшилася до 295,6 доларів за тисячу кубометрів. У третьому кварталі вона виросте до 350 дол. і в четвертому - 400 дол. за тисячу "кубів.

Читайте також:

 Україна і США підписали меморандум про сланцевий газ

Україна шукає альтернативу російському газу за прикладом США

Азаров шукає альтернативу російському газу

"Газпром": сланцевий газ не знизить залежність України від Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: