Українцям пообіцяли багато дешевої гречки

Фахівці продовольчого ринку України прогнозують, що у поточному маркетинговому році гречка коштуватиме у магазинах 10-12 гривень.

У поточному році українці не відчуватимуть дефіциту гречки. Намолотили її вже в достатній кількості і продаватимуть по 10-12 гривень за кілограм.

На початок серпня аграрії зібрали і намолотили лише декілька відсотків від вирощеного урожаю, але вже за першими підрахунками глава Мінагрополітики Микола Присяжнюк заявив, що "в планах зібрати гречки 370-380 тис. тонн" (українці споживають не більше 160-180 тис. тонн в рік), пише Сегодня.

Аграрний фонд України повідомив, що закупить 3,12 тис. тонн цього зерна за ціною 6,75 грн за кілограм, а значить є надія, що крупа значно подешевшає і в роздробі (зараз її продають по 17-19 грн/кг).

"Цього року стояла сприятлива для гречки погода, плюс держава стимулювала виробників збільшити площі посіву - розподілила квоти на засів по усіх областях в обов'язковому порядку, ось і маємо багатий врожай, - пояснює президент Українського клубу аграрного бізнесу Олексій Лісітса. - Тому гречка подешевшає. Ціна 2009 року на рівні 5-6 грн за кілограм, звичайно, вже не повернеться, але перевищувати 10-12 грн за кіло крупи не повинна".

Так що якщо прогнози збудуться, то наступного року повторення подій січня-2011, коли ціна на крупу доходила до 30 грн за кг, виключено.

Читайте також:

В Україні виникне надлишок гречки

Вітчизняна гречка нового урожаю з'явиться на прилавках у липні

Східна Україна платить за гречку на третину більше, ніж Західна

Кабмін пообіцяв "засипати" українців гречкою та вівсянкою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: