Уряд пропонує підвищити акциз на пиво та горілку

Кабмін вирішив підвищити акцизну ставку на алкогольні напої.

Уряд пропонує Верховній Раді збільшити ставку акцизного збору на пиво та лікеро-горілчану продукцію.

Про це говориться в законопроекті №8630, зареєстрованому в Раді 3 червня. Проект закону пропонує внести відповідні зміни до Податкового кодексу.

Зокрема, передбачається збільшити ставку акцизного збору на пиво солодове з чинних 0,74 гривень/літр до 0,81 гривні/літр, на вина кріплені і вермути - з 2,14 гривні/літр до 2,33 гривні/літр, на ігристі вина - з 3,1 гривні/літр до 3,38 гривні/літр.

Ставку акцизу на спирт етиловий, спиртні дистиляти і спиртні напої, отримані шляхом перегонки, лікери і інші спиртосодержащие напої пропонується збільшити з 42,12 гривні/літр до 45,87 гривні/літр 100% спирту.

Також пропонується збільшити акциз на сидр і перрі без додавання спирту з 0,42 гривні/літр до 0,46 гривні/літр.

Як відомо, ініціаторами підвищення цін на алкоголь виступають великі алкогольні компанії.

"Горілчані королі" вимагають від Міністерства економіки підвищити мінімальні ціни на свою продукцію в півтора рази - з 17,96 до 26,1 грн за традиційні півлітра.

Добиваючись підвищення цін на міцні спиртні напої, виробники міцних спиртних напоїв намагаються вплинути і на розстановку сил на суміжних ринках, зокрема, на ринку пива. Вже зараз звучать заяви про те, що потрібно встановити мінімальну вартість пива на рівні 20 грн за літр.

Підгрунтя цього зрозуміле: згідно з маркетинговими дослідженнями, як тільки ціна пива подолає позначку 9–10 грн за пляшку, споживач переорієнтується на більш міцний алкоголь, пляшка якого коштуватиме йому, зрештою, дешевше, ніж кілька пляшок пива. Ось і недивно, що голосніше за всіх про шкоду пива і пивний алкоголізм, який нібито страшніше за горілчаний і винний, заявляють якраз виробники горілки.

Читайте також:

Українське пиво знову подорожчає

Фастфуди України перетворились на "наливайки"

Пляшка найдешевшої горілки коштуватиме 25 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: