Янукович наказав розпочати реформування "Нафтогазу"

Президент Віктор Янукович дав команду Кабміну розробити проект реформування українського газового монополіста.

Президент Віктор Янукович доручив прем'єр-міністру Миколі Азарову розпочати реформування "Нафтогазу України". Про це йдеться у дорученні глави держави, опублікованому на офіційному сайті президента.

Проект реформування "Нафтогазу" пов'язаний із приєднанням України до договору про заснування Енергетичного співтовариства, необхідністю адаптації законодавства України до законодавства ЄС у сфері енергетики та забезпеченням реформування нафтогазової галузі.

Згідно з дорученням, до 1 жовтня потрібно забезпечити підготовку у рамках роботи за напрямом реформ "Реформа нафтогазової промисловості" та подання на розгляд керуючої ради Комітету з економічних реформ проекту програми реформування НАК "Нафтогаз України".

Документ, зокрема, має містити дані щодо інвентаризації активів НАК "Нафтогаз України", її дочірніх підприємств та розподілу активів на профільні та непрофільні; передбачати пропозиції щодо дальшого використання непрофільних активів НАК "Нафтогаз України" та її дочірніх підприємств; передбачати пропозиції щодо моделі реалізації державними підприємствами функцій у нафтогазовій сфері.

Необхідно також забезпечити підготовку та внесення в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроектів про внесення змін до законодавчих актів стосовно реформування НАК "Нафтогаз України".

Нагадаємо, раніше глава уряду Микола Азаров заявив про те, що "Нафтогаз" після реструктуризації буде ліквідований, що дозволить Україні підняти питання про перегляд газових угод.

Читайте також:

Кабмін ліквідує "Нафтогаз"

Доля "Нафтогазу" вирішиться восени

"Нафтогаз" розділять на 2 самостійні компанії

Бойко: 25% акцій "Нафтогазу" продадуть

Україна не планує злиття "Нафтогазу" і "Газпрому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: