За чотири роки житло у Києві подешевшало на третину

За чотири роки вторинне житло в Києві подешевшало на третину, а його пропозиція виросла на 110%.

З початку 2011 року доларові ціни на житлову нерухомість в Києві зменшилися на 2,8%. А відносно вересня 2007 року квартири подешевшали на 33,1%. З початку року цінові показники зменшилися в "дорогому" сегменті житла на 3,2%, в "дешевому" на 7,6%.

Найменше падінн середніх цін з початку року спостерігалося на житлову нерухомість, розташовану на правому березі Києва, - на 1,8%. На Лівому березі, середня ціна пропозиції квартир зменшилася на 5,3%. Найбільше подешевшали квартири розташовані в Центрі Києва - на 8,8%.

Найменше, з січня по вересень 2011 року, втратили в ціні квартири розташовані в Солом'янському (- 0,9%), Дніпровському (- 3%) і Оболонському (- 4%) районах. Рекордсменом з подешевшання став Дарницький район - мінус 6,9%. У інших районах зменшення середньої вартості кв м квартир склало від 3,9% до 6,7%. Незначне збільшення середніх цін з початку року спостерігалося тільки в Голосіївському районі - на 0,8%.

Найдешевші пропозиції з продажу квартир виставлені в Деснянському районі (в середньому 1406 дол. за 1 кв м), найдорожчі в Печерському районі (в середньому 3398 дол. за 1 кв м).

Кількість представлених до продажу квартир у вересні 2011 року на вторинному ринку житла Києва збільшилася на 1,8% відносно серпня і склала 16299 квартир. Об'єм пропозиції в загальній площі і грошовому вираженні збільшився відповідно на 3,2% і 3,3%.

З початку 2011 року пропозиція квартир збільшилася на 14,3%. Відносно вересня 2007 року число пропозиції виросло на 110%.

Доля квартир, уперше виставлених на продаж, в звітному місяці склала 13,7% від усього об'єму пропозиції. Середня ціна пропозиції "нових" квартир в Києві на 12,4% нижче середньозваженої ціни серпня і складає 1889 дол./кв м.

Як повідомлялось, середньостатистичному киянинові треба працювати і відкладати гроші 39 років, щоб купити квартиру у столиці. Такі дані наводять експерти компанії Chesterton, які розрахували показник доступності елітного житла в деяких містах світу, порівнявши середню вартість квартири з річним доходом середньостатистичної сім'ї.

Читайте також:

Продаж квартир у розстрочку оживив столичний ринок нерухомості

Квартиру в Києві можна купити за 15 тисяч доларів

Лише 7% українців можуть собі дозволити купити житло в кредит

Квартиру в Києві можна купити за 15 тисяч доларів

Квартири у столиці дешевшатимуть ще протягом двох років

Українцям треба пропрацювати півжиття, щоб заробити на квартиру

Киянам треба 39 років відкладати зарплату, щоб купити квартиру у столиці

Продавши "гостинку" в Києві, можна купити тропічний острів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: