Вперше сфотографовано хмари на Сонці

До цього часу прилади не могли отримувати інформативні фотографії настільки гарячих об'єктів - температура зображених на знімках викидів склала близько 11 мільйонів градусів Цельсія.

Апарат SDO сфотографував сонячні "хмари" - завихрення на кордонах корональних викидів маси (викиди великої кількості речовини сонячної корони).

Супутник SDO (Solar Dynamics Observatory - обсерваторія з вивчення сонячної динаміки) фотографував сонячну корону в ультрафіолетовому діапазоні. Температура зображених на знімках викидів склала близько 11 мільйонів градусів Цельсія - до цього часу прилади не могли отримувати інформативні фотографії настільки гарячих об'єктів.

На одному боці коронального викиду маси добре видно завихрення і нерівності, що нагадують межі хмар. Подібні структури виникають на краях об'єктів, що рухаються з різною швидкістю, і отримали назву нестійкостей Кельвіна-Гельмгольца.

Вивчення природи завихрень корональних викидів маси допоможе вченим пояснити особливості поведінки викидів - зокрема, з'ясувати, як саме вони змінюють напрямок руху.

Так як нестійкості Кельвіна-Гельмгольца формуються тільки з одного боку викиду, вони як би "тягнуть" його матеріал, приводячи до закручування всієї структури.

Нагадаємо, що нещодавно за допомогою зондів-близнят NASA вдалося отримати повне зображення поверхні Сонця, що дозволить з високою точністю передбачати космічну погоду для Землі.

Читайте також:

NASA оприлюднило перші тривимірні зображення Сонця

Астрономи побачили, як на Марсі виглядає захід Сонця (відео)

NASA планує відправити космонавтів на Марс і залишити їх там назавжди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: