За тиграми стежитимуть за домогою супутників

Учені розраховують, що сучасні технології допоможуть зберегти рідкісні види тварин.

У Непалі вводиться програма спостереження за тиграми за допомогою систем супутникового зв'язку та глобального позиціонування.

Непальський еколог Махесвар Дхакал може, не виходячи зі свого офісу, дізнатися, де знаходиться в даний момент Намобудха, самець бенгальського тигра віком два з половиною роки.

Крім географічних координат, доступна інформація про те, яка температура повітря в місці перебування тигра, на яку висоту в горах він забрався, з якою швидкістю і куди він рухається.

Тигра випустили в джунглях на заході Непалу п'ять днів тому з нашийником, на якому встановлена апаратура глобального позиціонування GPS і модуль супутникового зв'язку GLOBALSTAR.

Вчені розраховують використовувати зібрані дані для визначення площі лісу, достатньої для проживання одного тигра. "Ми хочемо дізнатися, скільки тигрів може жити у лісах Непалу", - заявив Дхакал. За словами еколога, зараз в чотирьох районах країни, що охороняються, живе 155 тигрів, і вченим необхідно знати оптимальну щільність розміщення тварин на відведеній площі.

Нагадаємо, у вересні минулого року тигр Намобудха, налякавши туристів, зайшов на територію готелю, розташованого за межами національного парку. На тілі тварини були виявлені рани, отримані, імовірно, в бійці з більш великим тигром. Тигра зловили, йому була надана допомога. Після того, як рани затяглися, на шиї самця закріпили нашийник з електронним обладнанням. Переконавшись, що тигр звик до нашийника, екологи випустили його в джунглях західного Непалу.

За оцінками фахівців, зараз у дикій природі налічується від 3200 до 3500 особин тигрів. Сто років тому тигрів всіх підвидів налічувалося до ста тисяч. З дев'яти підвидів тигрів три вимерли в XX столітті. За останні кілька років вчені не мають підтверджених спостережень у дикій природі ще одного підвиду - південно-китайського тигра.

Читайте також:

Котячі ігри бенгальських тигрів

У тайванському зоопарку тигриця народила трьох дитинчат від лева

У китайському зоопарку від голоду померли 11 тигрів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: