Amnesty International: світові держави дотримуються прав людини, коли їм вигідно

Автори доповіді звинувачують владу країн-лідерів світової спільноти в тому, що ті перешкоджають прогресу в цій області, ставлячи свої інтереси понад дотримання прав людини.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International 27 травня опублікувала чергову доповідь про дотримання прав людини в різних країнах світу.

Документ присвячений темі міжнародного правосуддя: автори доповіді звинувачують владу країн-лідерів світової спільноти в тому, що ті перешкоджають прогресу в цій області, ставлячи свої інтереси понад дотримання прав людини, захищаючи союзників від критики і використовуючи правосуддя в політичних цілях.

На думку правозахисників, серйозною перешкодою для правосуддя є те, що низка впливових держав світу до сих пір не підписали угоду про приєднання до Міжнародного кримінального суду (International Criminal Court). Напередодні засідання суду, яке пройде 31 травня в Уганді, Amnesty International закликала країни "великої двадцятки", включаючи Росію і США, підписати угоду.

Ще одна згадка РФ в доповіді стосується того, що в країні, на думку авторів документа, обмежується свобода вираження думок.

Міжнародний кримінальний суд, заснований ООН, діє з 2002 року. Він займається справами про злочини проти людяності в тих випадках, коли держави, на території яких здійснені подібні діяння, виявляються не в змозі засудити злочинців.

Перший процес у Міжнародному кримінальному суді почався в січні 2009 року.

Читайте також:

Герман: права людини в Україні контролює Янукович

ООН розкритикувала низку країн Європи за дискримінацію циган

Міжнародні правозахисники: Ізраїль обмежує доступ палестинців до питної води

 

ВідеоAmnesty International: держави дотримуються прав людини, коли їм вигідно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: