Білоруська міліція дозволила мінчанам аплодувати

Мінчанам на один день дозволили оплески (які стали символом акцій протесту). "Будь ласка, аплодуйте, немає жодних проблем", - заявили в міліції.

Білоруська міліція дозволила мінчанами аплодувати під час святкування Дня міста - 10 вересня.

"Не треба нікому боятися аплодувати, якщо для цього є привід. Будь ласка, аплодуйте, немає жодних проблем", - запевнив представник Міністерства внутрішніх справ країни Іван Кубрак.

Влітку поточного року в Мінську та інших великих білоруських містах країни щосереди проходили так звані "мовчазні акції протесту": люди збиралися і не викрикували жодних гасел, а просто аплодували, таким чином висловлюючи свою незгоду із політикою президента Олександра Лукашенка.

Однак правоохоронні органи розцінили це як порушення громадського порядку і деяких учасників акцій затримували. За даними білоруських правозахисників, всього за час проведення таких акцій було затримано близько двох тисяч людей. У більшості їх карали адміністративними штрафами або арештами на строк до 15 діб.

Під час затримань траплялися і курйозні випадки. Так, у місті Гродно суд оштрафував за оплески опозиціонера, в якого не було однієї руки. На заклики батька підсудного звернути увагу на те, що його син - інвалід, суддя не відреагувала і засудила чоловіка до виплати 200 доларів штрафу.

На святкуванні Дня незалежності країни - 3 липня - громадянам було заборонено аплодувати.

Читайте також:

У Білорусі штрафуватимуть громадян за "масову організовану бездіяльність"

Білоруса, який назвав Лукашенка "найкращим президентом", відправили до психіатра

У Білорусі заборонили пісню Віктора Цоя "Перемен"

Однорукого опозиціонера в Білорусі оштрафували за оплески

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: